CHP’li Turan Solun Kalelerini Ziyaret Etti

1
58

kamil turan29“Seçimlerde İktidarı Kucaklayacağımıza İnanıyorum”

CHP Hatay Milletvekili aday adayı Mustafa Kamil Turan ve çalışma arkadaşları Samandağ İlçe Teşkilatını ziyaret ederek Samandağ CHP İlçe Başkanı İbrahim Aydoğan, yönetim kurulu üyeleri ve partililer ile bir araya geldiler.

Konuşmasına kendisini ve birlikte geldiği çalışma arkadaşlarını tanıtarak başlayan Mustafa Kamil Turan; “30 Mart seçimlerinde Samandağ’da alınan oyların Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığının kazanılmasında çok büyük önemi vardır, sizler çok kısıtlı imkanlarla mücadele ettiniz, Hatay’ı iktidara teslim etmediniz” dedi.

Samandağ gibi aydın ve sorgulayan insanların yaşadığı, siyasetin sol eksende çeşitlenebildiği bir ilçede oyların dağılmasını engellemenin de çok önemli olduğunu vurgulayan Turan, bu bağlamda Samandağ ilçe örgütüne büyük bir sorumluluk düştüğünün de farkında olduklarını söyleyerek; “Oyunu veren Samandağ halkı şimdi Hatay Büyükşehir Belediye Başkanından da hizmet bekler, bu konuda da İlçe başkanımıza büyük görev düşüyor. İlçe Başkanımızın, CHP Samandağ örgütünün başı olarak, gerek Büyükşehir gerekse Samandağ Belediye Başkanlarımızla uyum içerisinde CHP bayrağını en üst noktada dalgalandıracaklarına olan inancımız tamdır” dedi.

İktidarın ülkedeki ayrımcı siyasetinin Hatay’da kendini daha açık gösterdiğini söyleyen Turan, bu anlayışın Hatay’daki toplumsal barış ve kardeşlik ortamı için büyük bir tehlike olduğunu ama Samandağ halkının bu oyuna gelmediğini sözlerine ekledi.

Cumhurbaşkanının ve Başbakanın Cumhuriyetin ilanının 100.yılını, 2023 yılını, Cumhuriyetle hesaplaşma için bir hedef olarak gösterdiğini söyleyen CHP Hatay Milletvekili aday adayı Mustafa Kamil Turan; “Bizim hedefimizse 2019 yılıdır. Çünkü Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun ilk tohumları Mustafa Kemal’in 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkmasıyla atılmıştır” dedi. 2019 yılında Cumhurbaşkanlığı, Milletvekilliği ve Belediye Başkanlığı seçimlerinin bir arada yapılacağına dikkat çeken aday adayı Mustafa Kamil Turan 2019 yılında tüm seçimlerde başarılı olmak için mahalle mahalle sokak sokak çalışmak gerektiğini söyledi. Solun ve sosyal demokratların dışarıdan gelecek rüzgarla ya da emperyalistlerin vereceği icazetle değil, ancak kardeşlik bağlarının korunması ve dayanışma ile iktidara gelebileceğini belirten Turan, Cumhuriyet Halk Partisine verilebilecek en büyük zararın parti içerisinde insanları ötekileştirmek olduğunu vurguladı.

 CHP Samandağ İlçe Başkanı İbrahim Aydoğan Hatay Milletvekili aday adayı Mustafa Kamil Turan’a çalışmalarında başarılar diledi.

Programına Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’ı makamında ziyaret ederek devam eden Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili aday adayı Mustafa Kamil Turan sözlerine; “30 Mart seçimlerinde aldığınız oy oranından dolayı sizlerle gurur duyuyoruz” diyerek başladı ve Başkan Dr. İbrahim Yaman’ı tebrik etti. Büyükşehir yasasıyla birlikte kurulan Defne ilçesinin Türkiye’ye örnek ilçelerden biri olacağına olan inançlarının tam olduğunu söyleyen Turan, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ilçeye çok önemli hizmetlerin verilebileceğini vurguladı.

kamil turan30

 Aday adaylığı sürecinin yorucu ve zor bir süreç olduğunu kendi adaylığı döneminden de gayet iyi bildiğini söyleyen Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili aday adayı Mustafa Kamil Turan’a bu süreçte ve çalışmalarında başarılar diledi.

Mustafa Kamil Turan ve çalışma arkadaşları daha sonra CHP Defne İlçe Teşkilatını ziyaret ederek Defne CHP İlçe Başkanı Mehmet Gönenç ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldiler.

Defne CHP İlçe Başkanı Mehmet Gönenç aday adaylığı sürecinde en çok hareketliliğin İskenderun’da gözlendiğini, daha önce diğer aday adaylarının da teşkilatlarını ziyaret ettiğini söyledi ve Mustafa Kamil Turan’a bu süreçte başarılar diledi.

Konuşmasına gerek yerel seçimde gerekse Cumhurbaşkanlığı seçiminde aldıkları oy oranlarından dolayı Defne CHP ilçe örgütünü tebrik ederek başlayan Mustafa Kamil Turan özgeçmişini anlatarak kendisini partililere tanıttı.

Yaklaşık 2 saat süren ziyarette partililerin sorularını cevaplayan Turan; “2015’te iktidara gelmek CHP için hayal değildir. Siyaset ekip işidir ve milletvekilleri de bu ekibin birer parçalarıdır. Örgütlere ve halka güven veren bir ekip ile seçimlerde iktidarı kucaklayacağımıza inanıyorum” dedi. İskenderun Belediyesi Meclis üyesi olduğu dönemde de herkesin kendisine ulaşabildiğini Milletvekili olması halinde de bir şey değişmeyeceğini söyleyen Mustafa Kamil Turan mevkilerin süreli görevler olduğunu ve bittiğinde de tekrar şimdiki yaşantısına döneceğini ifade ederek; “Asıl önemli olan Cumhuriyet Halk Partisinin iktidara gelmesidir. Muhalefet partisi milletvekili olmaktansa CHP iktidarında partimin sıradan bir üyesi olmayı tercih ederim” diyerek sözlerini noktaladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Defne İlçe Teşkilat Başkanı Mehmet Gönenç ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Hatay Milletvekili aday adayı Mustafa Kamil Turan’a ziyaretten dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek başarılar dilediler.

1 YORUM

  1. KENDİNİ SOLCUYUM DİYE KANDIRIYORSUN HANGİ SOLCUNUN YARASINA MELHEM OLDUNUZ UTANMADAN BİDE KALKIP MAHVETTİĞİNİZ CHP DEN ADAY OLUYORSUNUZ

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here