CHP’li Şahutoğlu Karayılanlılarla Buluştu…

0
97

yılmaz şahutoğlu7“Odaklanacağımız Yegâne Nokta İktidar Olmaktır”

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili aday adayı Dr. Yılmaz Şahutoğlu ile ekibi 2015 genel seçimleri propaganda çalışmaları kapsamında, daha önce belde olan Karayılan Mahallesi’ndeki Partililerle bir araya geldi.

Karayılan’da 40 yılı aşkın süredir Cumhuriyet Halk Partisine gönül vermiş daha önce iki dönem belde Teşkilatı Başkanlığı yapmış Durmuş Güldan, Türkiye’deki gelişen şartlara göre dağınıklık yaşadıklarına işaret ederek; “Burada da epeydir dağınıktık. Tabi nedenleri çok, yeteri kadar çoğunlukta değiliz. Burada ayrı düşünebilir, ayrılıklarımız olabilir ama biz isteriz ki tüm aday adayları arkadaşlarımızı Karayılan’da misafir edelim, kendilerini tanıtsınlar, biz onları tanıyalım, onlar bizi tanısın, sorunlarımızı dile getirelim. Nasıl bir başarı elde edeceksek, hep birlikte edelim. Siz bizim buraya gelen dördüncü aday adayısınız. Biz istiyoruz ki Büyükşehir Belediye Başkanı da, meclis üyeleri de gelsin aynı şeyleri konuşalım. Nasıl bir yol izleyeceksek hep birlikte karar verelim” şeklinde konuştu.

Seçim çalışmalarına erken başladıklarını ifade eden CHP Hatay Milletvekili aday adayı Dr. Yılmaz Şahutoğlu da Temmuz ayından itibaren çalışmalara start verdiklerini, Hatay’ın her tarafını karış karış gezip, sivil toplum kuruluşları ile parti tabanıyla bir araya geldiklerini söyledi. Cumhuriyet Halk Partili olarak ortak gayretlerinin başarı olduğunun altını çizen Dr. Şahutoğlu; “Odaklanacağımız yegâne nokta iktidar olmaktır. Bunu başarabilmenin tek yolu da gönlünde kim yatıyor, kimi destekliyor olursa olsun o bizim partimizin üyesi, elemanı, bir neferidir ona sahip çıkmak hepimizin boynunun borcudur” dedi.

yılmaz şahutoğlu8

Seçim çalışmasında aday adaylık sürecinde herkesin birlikteliği bozacak, ayrıştırmaya neden olacak söylemlerden uzak durmaları gerektiğine vurgu yapan CHP’li Dr. Şahutoğlu; “10 aday belirlenecek Hatay’da ve bu on adayın arkasında hepimiz durmak durumundayız. Ben geçen seçimde onuncu sıra adayıydım. Pozisyon itibariyle seçilme şansım olmamasına rağmen Cumhuriyet Halk Partisinin Hatay’da bir milletvekili daha fazla çıkarabilmesi adına ilk sıradaki arkadaşlarımın eforuyla, iştahı ve heyecanıyla çalışmalara son ana kadar aktif olarak katıldım” diye konuştu.

“…Partinin Düz Üyesi Olmayı Yeğlerim” 

Kendilerinin bu partide bir yere gelme kaygısıyla hareket etmediğini de sözlerine ekleyen CHP’li Dr. Şahutoğlu; “Bu partinin iktidarı ve güçlü pozisyona gelmesi için hareket etme zorunluluğumuz var. Zayıf bir Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili olmaktansa, güçlü, iktidarda olan bir Cumhuriyet Halk Partisinin düz üyesi olmayı yeğlerim. Temel hedef noktamız tabanımıza, kentimize ve ülkemize hizmet etmek. Hizmet edebilmenin yegane temeli de güçten geçer. Eğer güçlü değil, İktidar değilseniz, etkinlik alanında söz sahibi olabilecek konum ve pozisyonda değilseniz sizin milletvekili olmanız da hiçbir şey ifade etmez. Hiçbir aday adayı arkadaşımızı rakip görmüyorum. Böyle bir lükse sahip değiliz. Çünkü yarın bir onlarla omuz omuza mücadele etmeye devam edeceğiz. Ülkenin içinde bulunduğu durum bizim birlik ve beraberliğimizi perçinlememiz gerektiğini zorunlu halde tutuyor” dedi.

Hatay Halkı Çok Güzel Bir Sınav Verdi

Son üç yıldır Hatay üzerinde kirli oyunların oynandığına da dikkat çeken CHP’li aday adayı Dr. Şahutoğlu; “Hatay farklı kültürlerin, dillerin, dinlerin, ırkların bir arada; Türkiye’ye değil Dünyaya örnek teşkil edecek boyutta barış hoşgörü ikliminde yaşanılan bir kent. Bu  birlikteliğimizi, barış ve kardeşliğimizi zedeleyici bir takım provokatif eylemler oldu. Cilvegözü ve Reyhanlı’daki patlamalarda bir sürü insanımızı kaybettik. Son zamanlarda farklı pozisyonlarda özgürlük ve demokrasi çığlığı atan gençlerimizi Armutlu’da, Antakya’da kaybettik. Şehit oldular ama bütün bu olayların akabinde Hatay’da birlik ve beraberliğimizi devam ettirme noktasında Hatay halkı çok güzel bir sınav verdi” diye sözlerini tamamladı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here