Çanakkale-İstanbul Gezisinden Dönen Öğrencilerden Kaymakam Aydın’a Teşekkür Ziyareti

0
78

belen-öğrenciler1Belen Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca hazırlanan “Benim evim kendi dershanem” adlı projesi kapsamında, Ortaokul öğrencilerinden, TEOG sınavı sonuçları ile ilçe genelinde resim ve spor müsabakalarında dereceye giren her okuldan belli sayıdaki öğrenci alınarak toplam 84 öğrenci ve 8 öğretmenin katılımıyla gerçekleştirilen İstanbul-Çanakkale-Konya illerini kapsayan gezi dönüşü bir grup Öğrenci Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Kaymakamlık Konferans Salonunda ağırlanan öğrenciler, Gezi programı kapsamında İstanbul’da Tarihi Yarımada da Topkapı Sarayında (Kutsal Emanetler bölümünde Peygamber efendimizin Hırkai Şerifi, Sakalı Şerif, kişisel eşyaları, Hz. Musa’nın asası vb.) Ayasofya Müzesi, Sultan Ahmet Camii, Beyazıt Meydanı, Dikili Taş, Çanakkale’de; Gelibolu Yarımadasında Tarihi Milli Park, Anzak Koyu, Arı burnu Mezarlığı, Mehmet Çavuş Abidesi, Morto Koyu, Fransız Mezarlığı, Conk bayırı, Kilit Bahir, Şehitler Abidesi, Askeri Müze, Aynalı Çarşı Top Bataryaları ve Truva Antik şehri, Konya İlinde Alaaddin Tepesi, Alaaddin Keykubat Camii ve Mevlana Müzesi gezilerindeki izlenimlerini anlattılar.

Kaymakam Abdulaziz Aydın, ziyarete gelen öğrencilerle tek tek sohbet ederek geziye dönük duygu, düşünce ve hatıralarını dinledi. Öğrenciler hayatları boyunca unutamayacakları bir gezi olduğunu ifade ederek, Kaymakam Aydın’a gezi imkanını sağladıkları için teşekkürlerini ilettiler. Kaymakam Aydın’da gezinin organizasyonunda görev alan ve fedakarlık göstererek gezi boyunca çocuklara mihmandarlık eden öğretmenlere teşekkür ederek başarıları ile kendilerini gururlandıran öğrenciler için benzer organizasyonları yapmaya çalışacaklarını ifade etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here