Büyükşehir Belediyesi Halkın Sesine Anketlerle Kulak Veriyor

0
52

büyükşehir-parkmetreBelediyeciliğin temelinde var olan insan odaklı hizmet anlayışını benimseyen Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), araç trafiğinin yoğun ve park yeri ihtiyacının üst düzeyde olduğu cadde ve ana arterlerde tekrar hayata geçirmeyi planladığı ‘parkmetre’ uygulaması için yaptığı anket çalışmasıyla vatandaşların fikrini aldı. Uygulamaya Hataylılardan destek geldi.

Parkmetrenin daha önce uygulandığı ana arter ve trafiğin yoğun olduğu caddelerde yaklaşık 7 bin kişiyle görüşülerek yapılan ‘parkmetre’ anket sonuçlarına göre, katılımcıların yüzde 85’i araçlarını park ederken sıkıntı yaşadıklarını belirtti. Katılımcıların yüzde 76’sı parkmetre uygulamasının trafiği rahatlattığını düşünürken, yüzde 77’si daha önce uygulanan parkmetre uygulamasının tekrar hayata geçirilmesini istedi.

Ulaşım, alt yapı ve sosyal yaşam konusunda ilimizi en güzel yaşam merkezi haline getirmekte kararlı olan Hatay Büyükşehir Belediyesi, Hataylılardan onay alan parkmetre uygulamasını ilk olarak Antakya’da şu caddelerde hayata geçirecek; Gündüz, Atatürk, Kemal Paşa, İstiklal, Kurutuluş, İnönü, Cumhuriyet, İzzet Güçlü, Karaoğlanoğlu, Melek Kemiklihan, Yavuz Selim, Fatih caddeleri ile Eski otogar içinde.

İlk olarak Antakya ilçesinde başlayacak olan parkmetre uygulaması yılbaşından sonra diğer ilçelerde de hayata geçirilecek.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here