Bisikletçiler Anıtkabir’e Pedal Çeviriyor

0
97

bisikletçiler1Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Bisikletçiler Derneği Hatay Temsilciliği ile birlikte düzenlenen “Atamızın Yolunda, Hatay’dan Ankara’ya Pedallıyoruz” adlı bisiklet turu başladı.

Etkinliğe katılım gösteren Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Serdar Güven, Bisikletçiler Derneği Hatay Temsilciliği Başkanı Ethem Baklacı’ya Türk Bayrağı ve Hatay Büyükşehir Belediyesi Flamasını teslim etti.

Hatay’dan Ankara’ya yaklaşık 6 günde varacak olan bisikletçiler, 10 Kasım’da Hatay’ı temsilen Atatürk’ün huzuruna çıkarak Anıtkabir’e çelenk, Türk Bayrağı ve Büyükşehir Belediyesi’nin flamasını bırakacaklar.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Serdar Güven yaptığı açıklamada; “Bugün burada çok güzel bir iş için toplandık. Bisikletçilerimizi Atamıza doğru uğurlayacağız.

bisikletçiler2

10 Kasım günü öğleden sonra Anıtkabir’e ulaşarak, teslim ettiğimiz şanlı Türk Bayrağını ve Hatay Büyükşehir Belediyesi flamasını, Hatay adına oraya taşıyacaklar. Tüm sporcu arkadaşlarıma kazasız belasız hayırlı yolculuklar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Bisikletçiler Derneği Hatay Temsilciliği Başkanı Ethem Baklacı da; “Bisikletçiler Derneği Hatay Temsilciliği olarak Atamızın yolundaki etkinliğe 11 arkadaşımızla katılıyoruz. Yaklaşık 6 gün sürecek olan yolculuk sonunda Ankara’ya ulaşacağız. Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Serdar Güven’e emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Çekilen hatıra fotoğrafının ardından bisikletçiler 10 Kasım’da Anıtkabir’de Hatay’ı temsil etmek için yola çıktı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here