“Bir Ders Kitabı Bile Dağıtmaktan Aciz Olanlar Neden Milli Eğitimde Yer İşgal Ediyorlar”

1
221

türk eğitim-sen13Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Ahmet Akça, Belen Çok Programlı Lisesinde Ders Kitapları Hala Dağıtılmadığını Öne Sürdü…

Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Ahmet Akça, 2014-2015 eğitim öğretim yılının başlamasının ardından haftalar geçmesine rağmen Belen Çok Programlı Lisede okuyan hiçbir öğrenciye hala kitap dağıtımı yapılmadığını öne sürdü.

Öğrenci ve öğretmenlerin mağdur durumda olduğunu kimsenin konuyla ilgili herhangi bir bilgi vermediğini kaydeden Akça; “Belen Çok Programlı Lisede okuyan hiçbir öğrenciye hala kitap dağıtımı yapılmamıştır. Kitapların dağıtımı yapılmadığı gibi ne zaman dağıtılacağı hakkında da bilgi veren, bilgi sahibi olan bir muhatap yoktur. Milli Eğitimin çok önemli işleri!(yandaşa not dağıtma komisyonu) ile meşgul olan Belen İlçe Milli Eğitim müdürünün konuyla uzaktan yakından alakası bulunmamaktadır. Çocuklarımızın hayatına yön verecek sınavlar her geçen gün yaklaşırken İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri şimdiden kış uykusuna yatmış gibi görünüyorlar.

Belen’de öğrenciler ders kitabı sorunu yaşarken aynı sınıf düzeyinde okuyan diğer okul öğrencileri ile nasıl yarışacaklar acaba. Belen Çok Programlı Lisede öğrenci sayısı bu olumsuzluklardan dolayı öğrenci mevcutları 240’lardan 120’lere düşmüştür. Bir ders kitabı bile dağıtmaktan aciz olanlar neden milli eğitimde yer işgal ediyorlar. Kendi işlerini, görevlerini yapamayanların halka hizmet etmesi mümkün görünmemektedir.

Buradan yetkililere sesleniyorum: Üzerinize düşen görevi yapın. Çocuklarımızı haklarından mahrum bırakmayın ya da o makamlardan ayrılın, işi ehillerine bırakın” dedi.

1 YORUM

 1. Ahmet AKÇA kimdir?
  Belen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün işleri ile neden bu kadar alakadardır?
  Ahmet AKÇA; Belen, Arsuz, İskenderun , Payas, Dörtyol ve Erzin İlçelerinin bağlı bulunduğu Türk Eğitim Sen 2. Şubesinin Başkanı olup aslen Bekir ŞAHAN’ın hanımköyden kayınçosudur.
  Peki Belen İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir ŞAHAN’a aslı astarı olmayan isnat ve iftiralarda bulunmasının ve aslında iş yaptığını zannederken kendi cehaletini ortaya çıkarmasının altında yatan sebepler nelerdir?
  1-Bekir ŞAHAN, 2010 yılının şubat ayında Belen’e okul müdürü olarak atandığı yıl TES 123, EBS ise 46 üye olmak üzere mutabakat imzalamıştır.2010 yılı Eylül ayında Bekir ŞAHAN, Eğitim Bir Sen Belen Temsilcisi seçilmiş ve 2011 yılında üye sayısını 93’e, 2012 yılında 104’e çıkarmış ancak Ali Tekten ve Adakent Okulları Belen’den ayrıldığı için 89’a imza atmış, 2013 yılında 127’ye çıkararak tam da yetkiyi alacakken TES diğer sendikalarla kirli bir ittifak yaparak 6 üyeyle yetkili olmuş ve Ahmet AKÇA, Belen’de yetkiyi kaybetmediğine sevinerek Facebookta “ 2. Şubeye bağlı tüm ilçelerde yetkiliyiz” diyerek övünürken, 2014 yılı gelivermiş ve yine tüm kirli ittifaklara, bize yandaş diye hitap eden TES yöneticilerinin Belen Eski Belediye Başkanının TES üyelerine sponsor olarak Seyran Otelde yemekli toplantılarına ve her türlü desteklemelerine rağmen EBS 140 üye ve açık ara farkla Belen’de yetkiyi almış ve Ahmet AKÇA’nın gördüğü kötü rüyalar gerçek olmuştur. Şimdi Facebookta ne yazacak? “Belen hariç 2. şubeye bağlı tüm ilçelerde yetkiyi aldık mı? Yoksa şimdi yazdıklarında olduğu gibi akla hayale gelmeyecek iftiraları mı?”
  2- İnternet sitelerine servis ettiği ekdersle ilgili Belen İlçe MEM’in Web sitesinde yapılan açıklamanın tamamı doğrudur. İlkokul çocuğuna dahi arefe gününün ne olduğunu sorsan bilir ancak Ahmet AKÇA ve onun kafa-dar-ları ekim ayı içindeki Kurban Bayramının arefe gününü, 28 Ekim diye anlamışlarsa o da onların cehaletidir.
  3-Belen Çok Programlı A.L.’de ücretsiz ders kitaplarının dağıtılmadığını, İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün kış uykusuna yattığını, 240 öğrenci o okula kaydolmuşken bu sorunlar nedeniyle öğrenci sayısının 120’ye düştüğünü söylerken yine cehaletini ortaya koymuş. Neden mi? Tek tek açılayalım.Belen ÇPL, 11 Şubat 2014 tarihinde Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi olarak geçici kabulü yapılmış ancak o dönemde İlçe Milli eğitim Müdürlüğü görevini yürüten, bir zamanlar Sivas Koyulhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü iken Ahmet AKÇA’nın da başkanlığını yaptığı TES’e üye olmuş olan ve Belen’de her gün Belen TES temsicisi ile kolkola gezen dönemin Belen İlçe Milli Eğitim Müdürü, o okula kurucu müdür görevlendirmesi yapmadığı için şubat ayında girilmesi gereken kitap ihtiyacı sisteme girilememiştir. Bekir ŞAHAN’ın 20 Mayıs 2014’te göreve başlamasının ardından kurucu müdür görevlendirilmiş, okulun ÇPL’ye dönüşümünü Bakanlık 22 Temmuz 2014’te onaylamış ve okul 16 derslikli olduğundan her yıl için 34×4=136 öğrenci alması gerekirken 170 öğrenci kontenjan verilmiş ancak ilk yerleştirmede okula 238 öğrenci yerleştirilmiştir.8. Sınıf mezunlarından hiçbir okulu tercih yapmayanlar otomatik olarak okullara yerleştirildiğinden çok farklı yerlerden gelen öğrenciler nakillerle kendi ilçelerine nakille gitmişlerdir. Şu anda okulun öğrenci sayısı, olması gereken kadar olup 136 öğrencisi vardır. Asıl kış uykusuna yatan ve cahil olan kimdir sizler takdir edersiniz.
  4-Ahmet AKÇA,Belen ÇPL’deki öğrencilerin kitap alamadığı için çok üzüldüğünü ve çocukların eğitimini çok düşündüğünü belirtirken 2. Şubeye bağlı diğer ilçelerin 9. sınıflarında da hala kitapların dağıtılamadığını bilmiyor mu?Diğer ilçelerdeki öğrencilerin Ahmet AKÇA için bir değeri yok mu? Yoksa Belen’den bir kuyruk acısı mı var?
  5-Ahmet AKÇA, kitap dağıtılmadığı için ders işlenemediğini ve eğitimi çok düşündüğünü ifade ederken Belen TES Başkanı Mehmet KILBOZ’un mayıs mutabakatından önce sendika üyelik çalışması için hasta olmadığı halde rapor alarak Belen’in en ücra köyüne kadar tüm okulları dolaştığını ve bu arada öğrencilerin öğretmensiz kaldığını ve derslerinin boş geçtiğini bilmiyor mu? Yoksa Mustafa Çoban İlkokulu öğrencilerinin onun için bir değeri yok mu?
  6-24 Eylül 2014 günü okullar henüz yeni açılmış ve öğrencilerin motivasyonlarının en yüksek olduğu bir zamanda iş bırakma eylemi yaparak öğrencileri eğitimlerinden alıkoyan ve bir sürü tehlikelerle karşı karşıya bırakan Ahmet AKÇA değil midir?

  Ahmet AKÇA senin ruh halini çok iyi anlıyoruz. Bir zamanlar tüm okulların müdürlüklerine, ARGEsine senin üyelerin vekalet ederken, zamanın malum yöneticilerine her istediğini yaptırıp Yetkili Sendika Başkanıyım deyip kasıla kasıla gezerken senin ve sendikanın en fanatik savunuculuğunu ve temsilciliğini yapanların dahi senden ayrılıp yalnız kalmak, rakibin olarak gördüğün Bekir ŞAHAN’ın ise Belen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde çok kısa zamanda yaptığı Okullara doğalgaz bağlanması, 3 yıldan beri yer bulunamayan İmam Hatip Ortaokuluna yer bulup okulun kaba inşaatının bitme aşamasına gelmesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Binasının baştan aşağı yenilenerek nezih bir toplantı salonunun yapılması, tüm kurum kuruluşlarla tam bir işbirliği içinde çalışarak herkesin takdirini toplaması ve müdürlük mülakat komisyonunda komisyon başkanı olarak görev yapması, bütün bu çalışmalarından dolayı İlçe Kaymakamımız Sayın Abdulaziz AYDIN tarafından 27 Ekim 2014 tarihinde “BAŞARI BELGESİ” ile ödüllendirilmesi ve Ahmet AKÇA’nın saldırılarının da tam bu tarihte başlaması, takdir edersiniz ki çocukları eğitimini çok düşündüğünün değil elbetteki “Ağaç bahane Gezi şahane” diyen gezi eylemcileri gibi ” kitap bahane iftiralar şahane “ durumu gerçekten çok kötü bir ruh halinin göstergesidir.
  Ey Bre Gafil, Cahil ve Zavallı Ahmet AKÇA! Ava gideyim derken avlandın, bu sefer sert kayaya tosladın.
  Soyumuz aynı olmasa da soyadımız aynı. Yaşın kırkı geçmiş 50’ye merdiven dayamışsın. Bak sana dostum diyenler birer birer seni terk ediyor.Hiç olmazsa daha fazla yaşlanmadan evlen de yaşlandığında sana sahip çıkacak dikili bir fidanın olsun.Biraz daha bekar gezersen o da olmayacak. 2015 Mayıs mutabakatında geri kalan 5 ilçeyi de kaybedeceğin günleri de düşün ve bugünlerine şükret. Bu ruh haliyle 15 mayıs 2015’te seni sosyal medyada Fatih ERKOÇ’un meşhur şarkısı “Oynatmaya az kaldı, doktorum nerde?” şarkısını söylerken görürsek şaşırmayız herhalde.
  Ve’s-selam…

  Mehmet AKÇA
  EĞİTİM-BİR-SEN
  Belen İlçe Başkanı

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here