Binlerce Dörtyollu Şehitleri İçin Bayraklarıyla Yürüdü

0
100

dörtyol şehit1Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy; “Onların Oyunlarını Bozacağız”

Dörtyol Belediyesi’nin bir kaç gündür hazırlıkları yapılan “Yeniden Milli Mücadele, Şehitlere Saygı ve Terörü Lanet Mitingi” binlerce Dörtyollunun katılımıyla gerçekleştirildi.

Ak Parti İlçe Yönetimi, CHP İlçe Yönetimi, MHP İlçe Yönetimi, Saadet Partisi İlçe Yönetimi, Türkav, Ülkü Ocakları, Türk Eğitim-Sen, Türk Ocakları, MHP Kadın Kolları, Alperen Ocakları, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Şoförler Cemiyeti, Esnaf Kefalet Kooperatif, Hatay Yörük Avşar Türkmenleri Derneği, Hatay Arıcılar Birliği, Karadenizliler Derneği, Sivaslılar Derneği, Osmanlı Ocakları, Turunçgil Üreticileri Birliği, Maraşlılar Derneği, Mahalle Muhtarları, İlkeder Derneği, Türk Metal-Sen, Atatürkçü Düşünce Derneği, Türkiye Kızılay Derneği, Türkiye Kuva-i Milliye Mücahitler Derneği, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği, Amanos Çevre Koruma Derneği ve Anadolu Gençlik Derneği temsilcileri başta olmak üzere çok sayıda vatandaş yürüyüşe katıldı.

Atatürk Anıt Alanında başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Milli Mücadele ve Kurtuluş Savaşı kahramanları ile bu vatan topraklarının savunması için canlarını feda eden aziz şehitlerimiz için dua edildi, ardından bir dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi ve akabinde İstiklal Marşı gür bir sesle okundu. Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy tertip komitesi tarafından hazırlanan basın açıklamasını okumaya, ülkenin olduğu gibi bugün yürüyüş esnasında da can ve mal güvenliklerini temin eden Şanlı Türk Silahlı Kuvvetleri ile Kahraman Türk Polisine teşekkür ederek başladı.

Kardeşler Arasına Fitne Sokulmasına İzin Vermeyeceğiz

Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy; “Bölücü terör örgütünün kahpe ve kalleş saldırıları tüm barbarlığıyla, tüm vahşiliğiyle devam etmektedir. Milli vicdan isyan ve infial halindedir. Hainlere karşı hep beraber durmalıyız. Omuz omuza vereceğiz, hep beraber bu topraklarda bin yıllık kardeşliğimizi sürdüreceğiz. Onların oyunlarını bozacağız. Bu topraklarda kardeşler arasına fitne sokulmasına izin vermeyeceğiz. Bu zor günlerde de omuz omuza vermeliyiz. Birliğimizi beraberliğimizi gösterelim, hangi siyasi görüşte olursak olalım bu haince saldırılara karşı omuz omuza duralım. Türk milleti teröre haklı olarak tepki göstermektedir.

Bayraklar evlere asılırken, milli ve demokratik itirazlar yurdumuzun her köşesinde beklendiği üzere yeşermekte, mesafe almaktadır. Bunlar oluyorken, etnik kavga ve karışıklığının önünde açılmamalıdır. Taşkınlıktan ve ölçüyü kaçıran heyecan selinden uzak durmak, sağduyulu ve soğukkanlı hareket etmek herkesin en temel tarzı olmalıdır. Tehlike altında olan vatan için, Bayrak için, Ezan için, Ecdadından aldığı sorumlulukları ve vazifeleri canı pahasına yapan Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Mensupları, Gönüllü Köy Koruyucularımız, Öğretmenlerimiz, Sağlık Personellerimiz, Büyük Türk Milletimizin evlatları Aziz Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.

Milli Ruhun Şahlandığı Şehir Olan Dörtyol’umuzda, Bugün Binlerce yürek Cinayet Şebekesi Terör Örgütünü lanetlemek ve Şehitlerimizin ardından sarsılmaz birliğini ortaya koymak için toplanmış bulunuyoruz. Bağımsızlığa ve Bütünlüğe olan tutkumuz, Canımızdan ve sevdiklerimizden dahi üstün bildiğimiz Vatan Sevgimiz, Birlik ve Beraberliğin ölümsüzleşen simgeleri olan Şühedalarımız, Necip Türk Milletinin kalbinde kıyamete dek yaşayacaktır” dedi.

dörtyol şehit2

Kahpe ve Kalleş Saldırılar Tüm Vahşetiyle Devam Ediyor

Türkiye’nin sırat köprüsünde olduğunu kaydeden Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy; “Biz, Türkiye için atan yüreğimizle, milletimize olan sevdamızla, imanımızla kaya gibi durduk durmaya devam edeceğiz. Şimdi de aynıyız! Bu noktada bir değişiklik yok. Buna karşın Bölücü Terör Örgütünün, Kahpe ve Kalleş Saldırıları tüm barbarlığıyla ve vahşiliğiyle devam etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti sırat köprüsündedir” şeklinde konuştu.

Yaşanan olaylara karşı acilen gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini ifade eden Toksoy; “Bu menfur saldırılardan sonra öncelikli beklentimiz Teröristler ile İş Birlikçilerinin bir an önce ele geçirilmesi ve muhtemel yeni terör saldırılarını önlemek için gerekli tedbirlerin Devletimiz tarafından acilen alınmasıdır. 35 Yılı aşkın devam eden PKK Terörü, İdeolojik bölücü ve yıkıcı taşeron örgütler nedeniyle Türkiye’nin bütünü terör meselesinden dolayı olumsuz etkilenmiştir. Hatta Doğu ve Güney Doğu Bölgelerimiz çok daha fazla etkilenmiştir. Bölgeyi güvenli bulmayan yatırımcılar buralarda yatırım yapmaktan kaçınmış buna bağlı olarak istihdam olanaklarının Terör örgütleri tarafından ortadan kaldırması nedeniyle bölgenin gençleri hatta çocukları bölücü örgütün açık hedefi haline getirmiştir. Bu topraklar benim diyen herkesindir! Bu aziz vatan onu vatanı bilen herkesindir… Lâkin Vatan’ımızın bir çakıl taşı üzerinde bile olsa, ayrı bir devlet kurmak hevesine kapılanlar, bu topraklar üzerinde değişim hayal edenler; size hayallerinizi bile zindan ederiz.

Burada tepkimizi ortaya koyacağız. Bütün milletimizin ayakta olması gerekir. Mehmetçiğimize, polisimize kahraman evlatlarımıza sahip çıkmamız lazım. Elbette hissiyatın ortaya konulması gerekir. Tepkinin en yoğun ve ağır bir şekilde verilmesi gerekir. Ama buna yaparken Kürt kardeşlerimizle PKK’yı ayıracağız. PKK’nın düşmanımız, Kürtlerin kardeşimiz olduğunu unutmayacağız” şeklinde sözlerini tamamladı.

Miting daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı. Haber: Sedat İskenderoğlu/Dörtyol

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here