Bilinçsiz Avlanma Leyleği Kanadından Etti

0
214

bilinçsiz avlanma1Antakya İlçesi’nde kanadından vurulmuş halde bulunan leylek, bilinçli vatandaşlar tarafından Hatay Büyükşehir Belediyesi Hayvan Gündüz Bakım evine getirildi.

Burada yetkililer tarafından yapılan ilk müdahalede sağ kanadından silahla vurulduğu tespit edilen leylek hemen özel bakıma alındı. Yaklaşık 2 ay bakımı yapılan leylek için yetkililer; “Bilinçsizce avlanma sonucunda yaralanmış olabileceğini düşünüyoruz, leylek bir av hayvanı değildir ve uçabilmesi için kanatlarına ihtiyacı vardır. Ne yazık ki yapılan bu yanlış avlanma yüzünden leylek şu anda uçamıyor, beslenmesi dahil tüm bakımı Hayvan Gündüz Bakım evindeki yetkili arkadaşlarımız tarafından yapılıyor” dedi.

bilinçsiz avlanma2

Avlanma sporunun bilinçsiz yapılırsa nelere yol açabileceğini, hayvanlara nasıl kalıcı hasarlar verebileceğini vurgulayan bakım evi yetkilisi; “İnsanlarımızı bu konuda uyarmalıyız” diyerek insanları bilinçli avlanmaya davet etti.

Sağ kanadının iyileşmediği gözlenen Lulu isimli leylek protez kanat için Eskişehir’e yolcu edildi. Protez kanadına kavuşacak olan leylek eski sağlığına kavuşacak ve doğal ortamına bırakılacak.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here