Bilimsel Çalışmalar Yapılmalı!

0
130

mkü-dernek ziyaret1MKÜ Rektörü Güder’den Hatay Ekonomisinin Nabzını Tutan Kuruluşlara Ziyaret

Hatay ekonomisinin nabzını tutan sivil toplum kuruluşları ile dernek ziyaretlerini aralıksız sürdüren Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, bu kapsamda en son ziyaretlerini Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği (HASİAD) ile Birleşik Sanayici ve İş Adamları Derneği’ne (BİRSİAD) yaptı.

Ağırlıklı olarak Hatay’a yerleşen mültecilerin ekonomik katma değerleriyle ilgili görüş alışverişlerinde bulunulan ziyaretlerde, Mustafa Kemal Üniversitesi’nin ve derneklerin sorunlarla ilgili çözüm önerileri masaya yatırıldı. Sorunların sadece bölgenin olmadığı Türkiye’nin de doğrudan bu sorunlarla karşı karşıya kaldığı söylenen toplantılarda, Üniversitenin ve derneklerin işbirliği içerisinde bu sorunların üstesinden gelebilecek bilimsel çalışmaların yapılması zorunluluğuna vurgu yapıldı.

Ayrıca atölye düzeyinden fabrika düzeyine kadar bölge ekonomisine katkı sağlayan bütün dinamiklerin de dile getirildiği toplantılarda, modern yöntemlerle ve teknolojik donanımlarla üretim yapılması gerektiğinin ve özellikle piyasaya hazır hale gelen bir ürünün markalaşması konusunun olmazsa olmaz olduğunun altı çizildi.

mkü-dernek ziyaret2

HAGİAD’a Üniversitenin Çalışmaları Anlatıldı

Öte yandan öncesinde de bir dizi ziyaretlerde bulunan Rektör Güder, Hatay Genç İş Adamları Derneği Başkanı (HAGİAD) Zekiye Çankaya Fakıoğlu’nu da makamında ziyaret etti. Yönetim kurulunun hazır bulunduğu ziyarette derneğin faaliyetleri ve üniversite ile olan münasebetlerine değinildi.

Mustafa Kemal Üniversitesi’nin bölge için yürüttüğü ekonomik ve sosyal politikaların da anlatıldığı toplantıda, üniversitenin Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi ile imzaladığı bölgesel işbirliği protokolü ve içeriği, üniversite bünyesine kurulan ve büyük ses getiren Teknopark Hatay çalışmaları ile bölge sanayicilerinin tanıtımına önemli ölçüde fayda sağlayan HİKAF organizasyonlarından söz edildi.

Önemli bilgi paylaşımının olduğu toplantılarda karşılıklı iyi niyet dileklerinde bulunuldu ve günün anısına toplu fotoğraf çekimi gerçekleşti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here