Belediye Meclisi Toplandı

0
39

bld-meclis toplantısı25İskenderun Belediye Meclisi gündeminde bulunan konuları görüşmek üzere Belediye Başkanı Seyfi Dingil başkanlığında toplandı. Belediye Meclis Salonu’ndaki toplantıda, gündem maddeleri görüşüldü.

Gündem maddelerinin görüşülmesi öncesinde konuşan Başkan Seyfi Dingil, Filistin’de yaşanan soykırımı kınayarak; “Filistin’de ve dünyanın neresinde olursa olsun yapılan tüm soykırımları kınıyoruz. İnsan canı önemlidir. Gazze’de şu anda insanlık ölüyor, dünya seyrediyor. Umarız bu savaş biter, yerini barış, huzur ortamı alır” dedi.

bld-meclis toplantısı26

Parti Grup Başkan vekilleri de, Filistin’deki yaşanan insanlık dışı olayı kınadılar. Belediye Meclisi, 8 Ağustos 2014 Cuma günü (yarın) saat 14.00’de yeniden toplanmak üzere oturumu kapatırken,gündem maddelerini şu şekilde karara bağladı:

1-7 adet kadronun derece ve unvan değişikliğinin yapılması ile ilgili ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi oybirliği ile kabul edildi.

2-Katı atık toplama, taşıma ve bertaraf ücretlerinin meclisce görüşülmesi ile ilgili Temizlik İşleri Müdürlüğü teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna gönderilmesi kabul edildi.

3-Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğünün teklifi gündeme oybirliği ile alındı. Türk Dünyası Belediyeler Birliği’ne Belediye Meclis Üyeleri Ahmet Sarı asil, Mehmet Başlak yedek üye seçildi.

4-Sarıseki Meslek Yüksekokulu ihalesi ile ilgili Mekin Orak-Orak Altyapı Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin uzlaşma talebi hakkındaki Fen İşleri Müdürlüğü teklifi oyçokluğu ile gündeme alındı. Teklifin Plan ve Bütçe Komisyonu’na gönderilmesi oybirliği ile kabul edildi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here