Başkan Seyfi Dingil, Şehit Babalarını Unutmadı

0
59

şehit babaları1İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, babalar günü dolayısı ile İskenderun Şehitliğini ziyaret ederek şehit babalarıyla bir araya geldi.

Şehit babalarının tek tek babalar gününü kutlayan Başkan Seyfi Dingil; “Şehit ailelerinin her zaman yanındayız. Sizler bizim için değerlisiniz. Şehitlik çok büyük bir makamdır. Babalar gününde ilk düşündüğümüz şehit babaları oldu. Bütün şehitlerimizi rahmetle anarken, şehit ailelerine de sabırlar diliyorum. Şehitlerimizi asla unutmayacağız ve onların emanetlerine her zaman sahip çıkacağız. Evlatlarını vatan uğruna şehit veren anne ve babalar, ellerinden öpülecek kişilerdir” diye konuştu.

şehit babaları2

Şehit babaları ve aileleri de ilk kez babalar gününde böylesine hatırlandıklarını belirterek; “Bizler çocuklarımızı genç yaşta bu vatan için şehit verdik. Her babalar gününde şehitliğe gelerek çocuklarımızın mezarı başında dua ediyoruz. Babalar gününde sizlerin bu anlamlı davranışı bizleri sevindirdi. Sizin bu sevginiz, iyi niyetiniz için candan teşekkür ediyoruz. Sağolun var olun” ifadelerini kullandılar.

Yapılan konuşmaların ardından şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi.

Ardından Başkan Seyfi Dingil, şehitlikte bulunan ailelere karanfil takdim ederek, sıkıntı ve sorunlarını dinledi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here