Başkan Savaş, İskenderunlu Esnaf ve STK’larla Bir Araya Geldi

0
43

savaş-iskenderun4“Çalışmalarımıza Son Hız Devam Edeceğiz”

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İskenderun sivil toplum kuruluşları ve esnafı ile bir araya geldi. Başkan Savaş yaptığı ziyaretler sırasında spora ve gençlerin eğitimine değindi.

Başkan Savaş, CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu ve Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha’nın da eşlik ettiği programda Akdeniz Tüccar ve İşadamları Derneği (ATSİAD), Körfez Sanayici İşadamları Derneği (KİSİAD), İnşaat Mühendisleri Odası Başkanlarını ve yönetimini ziyaret edip bunun dışında İskenderun esnafı ile bir araya geldi.

Gelecek adına önemli rolleri olan gençlerin daha sağlıklı bir gelecek kurma adına önemli projelerin olduğunu belirten Başkan Savaş, esrar, uyuşturucu gibi kötü alışkanlardan arınmaları için spor, eğitim, kültür-sanat gibi birçok alanda faaliyet gösterdiklerini belirtti.

savaş-iskenderun5

Hatay Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü bünyesinde Futbol, Basketbol, Voleybol, Atletizm, taekwando, jimnastik, karate gibi branşlarda aktif olarak faaliyetlerini devam ettiren spor takımlarının başarıdan başarıya koştuğunu dile getiren Başkan Savaş; “Ayrıca ferdi olarak müsabakalara katılarak şehrimizi en iyi şekilde temsil eden ve başarılı sonuçlar alan sporcularımız var ve bu sporcularımız ile gurur duyuyoruz. Çocuklarımızı sokaklardan kurtaralım anlayışı içinde çalışıyoruz. Amacımız; topluma yararlı, sağlam karakterli çocuk ve gençler yetiştirmektir” dedi.

Başkan Savaş, çocukların sokaklarda değil, salonlarda spor yaparak büyümesi gerektiğini ifade ederek, spor adına yapılan her türlü güzel çalışmayı desteklemeye devam edeceklerini ifade etti.

savaş-iskenderun6

Son 140 Yılın En Kurak Dönemi

Son 140 yılın en kurak yılının yaşandığının altını çizen Başkan Savaş; “Bunu bahane etmeyip hemşerilerimizin huzuru için gece gündüz çalışıyoruz. Bu yaşanan ciddi kuraklığa rağmen Hatay’ın su sorununun %90 kısmını çözdük. Çalışmalarımıza son hız devam edeceğiz, bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Başkan Savaş İskenderun Küçük Sanayi Sitesi esnafıyla bir araya gelerek sorunlarını dinledi ve esnafın taleplerini not aldırdı. Başkan Savaş son olarak Türk Metal Sendikası’nın iftar yemeğine katıldı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here