Alğan’dan İGC’ye Ziyaret

0
89

25.Dönem Hatay Milletvekili Mehmet Alğan, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek, İGC Yönetimi ve basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Samimi bir sohbet ortamında geçen ziyarette İskenderun’un il olabilme konusuna değinen Alğan, önümüzdeki süreçte bu konunun mutlaka TBMM gündemine gireceğine inandığını belirtti. Alğan, bu konuda İskenderun’da yaşayan herkesin aynı istek ve tutarlılıkla hareket etmesinin Meclis kararını etkileyeceğini ifade etti. Alğan, basın mensuplarının da bu konuda etkili çalışmalar yapması gerektiğini söyledi. Erzin’in Osmaniye sınırlarına katılma isteğine de değinen Alğan; “İskenderun il olursa Erzin bu isteğinden vazgeçer. Erzin’e sağlık sorununda desteğim şöyle oldu; daha önce ambulanslar hasta ya da yaralı olanları 40 km. uzaklıktaki İskenderun’a getiriyorlardı. Şimdi, 15 km. ilerideki Osmaniye’ye götürüyorlar. Bu konu hasta ya da yaralıların zaman kaybetmemesi için çok önemliydi” dedi.

Şu anda işi gereği Ankara’da yaşadığını belirten Mehmet Alğan, İskenderun ve çevresinin sorunlarıyla, gelişmelerle yakından ilgilenmeye devam edeceğini belirtti.

İGC Başkanı Veysel Cıncık da ziyareti için Mehmet Alğan’a teşekkür ederek; “Sizin milletvekili olmamanıza rağmen sorunlarımızla ilgilenmenizi takdirle karşılıyoruz” diye konuştu ve bölgemizdeki gelişmelerle ilgili bilgi verdi. Sohbet sırasında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin Operasyonu da geniş şekilde konuşuldu. (Haber: Doğan SÜSLÜ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here