Başkan Civelek; “2014’te Her Şey Gönlünüzce Olsun”

0
58

yeni yıl mesajı1İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek, yeni yıl mesajı yayınladı. 2013 yılında İskenderun Belediyesi olarak çok zor ama İskenderun için yaşamsal önemde çalışmaları, hizmetleri gerçekleştirdiklerine vurgu yapan Başkan Civelek; “Bugünden geriye doğru bakıldığında Mart 2009’dan itibaren başlayan çalışmalarla, esasen İskenderun’un alt yapısının ve sağlam bir temel üzerinde geleceğinin planlandığı ve bu büyük planın realize edildiği daha iyi anlaşılmaktadır” dedi.

Tüm hizmetleri bilimin ışığında halkın refahı için gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Civelek; “Küresel iklim değişikliğini dikkate alarak gelecek perspektifiyle bilimsel temelde düşündük; ihtiyaçları ve öncelikleri belirledik, planladık, azimle, şevkle çalıştık, hiçbir ayrım gözetmeden, kul hakkı yemeden herkese eşit ve adaletli davrandık ve birlikte başardık. Bugün kentleri ve insanları tehdit eden susuzluk, sel ve taşkın gibi afetlere karşı İskenderun’da kökten çözümler getirdik.

Yakında musluktan akan temiz suyu içeceğiz. Alt yapımızla birlikte üst yapımızı da inşa ettik. Uzun dönemde ihtiyaçları karşılayacak hizmet binalarımızı, sosyal tesislerimizi, spor tesislerimizi İskenderun’umuza kazandırdık. Türkiye’nin en uzun ve en güzel sahil bantlarından birini hoşça vakit geçireceğiniz bir mekan haline getirdik.

Kadınlarımıza, gençlerimize, yaşlılarımıza ve çocuklarımıza Sosyal Belediyecilik anlayışıyla hizmet ederek eğitime, spora ve sanata önem verdik. Esas olan insanın mutluluğudur. Mutluluk insanın yaşadığı kentle ve çevreyle de doğrudan ilgilidir. Mart 2009’dan bugüne kadar bütün çalışmalarımızı sizlerin yaşamaktan mutluluk duyacağı güzel bir İskenderun için gerçekleştirdik.

Ailenizle, yakınlarınızla ve sevdiklerinizle, İskenderun’da mutlu bir yaşam sürmeniz dileğimle yeni yılınızı kutlarım. 2014’te her şey gönlünüzce olsun” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here