Başkan Altan TKB Asil Katip Üyeliğine Seçildi

0
65

bekir altan1Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, 354 Belediyenin üye olduğu Türkiye Tarihi Kentler Birliği Asil Kâtip Üyeliğine seçildi.

Tarihi Kentler Birliği (TKB) 2014 yılı 1. Olağan Toplantısı, Pendik The Green Park Hotel’de gerçekleştirildi. Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın başkan seçildiği, Tarihi Kentler Birliği’nin 2 kişilik Asil Kâtip Üyeliği listesine girmeyi başardı. Meslektaşlarından büyük destek alarak Asil Kâtip Üyeliğine seçilmeyi başaran Başkan Altan’ı, diğer belediye başkanları tebrik etti. Başkan Altan, TKB Asil Kâtip Üyeliğine seçilmesinin Payas için çok önemli ve güzel bir olay olduğunu söyledi.

Olağan toplantıda Birlik Başkanı, Meclis Başkanlık Divan Üyeleri, Asil Kâtip Üyeleri, Birlik Encümen Üyeleri, Plan ve Bütçe Komisyon Üyeleri seçimi kapalı oy sistemiyle yapıldı. 310 belediye başkanının oy kullandığı seçimde 13 oy boş çıkarken, Samsun Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz 297 oy ile Birlik Başkanı seçildi.

TKB Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen, programda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin çok dikkatli olması gerektiğine vurgu yaparak; “Önünü görmediğimiz, hedefini doğru koymadığımız zaman etrafınızdakilerin sizin üzerinizdeki düşüncelerinde farklı çıkar noktaları oluşabilir. Türkiye çok dikkatli olmalıdır. 15. Yıla doğru bir hedef koyduk ve o hedefin önünde geçtik. Üreten kimdir, sizsinizdir. Üreten STK’lardır” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here