Azganlık Şehitleri Unutulmadı

0
417

bld-şehit anma1Şehit ve gazi olan vatandaşlarımız unutulmadı, şehitlerin ruhuna dualar okundu

İskenderun Belediye Başkan Vekili Musa Sarraçoğlu ve Başkan Yardımcısı Ergün Gözüküçük, Azganlık’taki şehit ailelerini ve gazileri evlerinde ziyaret etti.

30 Mayıs 1999 tarihinde, Azganlık beldesi Değirmendere mevkiinde DSİ’nin suyolu çalışmasında gönüllü köy korucusu olarak nöbet tutarken, terör saldırısı sonucunda şehit ve gazi olan vatandaşlarımız unutulmadı.

Acı olayın yıldönümünde, Azganlık’taki şehit ve gazilerin evlerini ziyaret eden Başkan Vekili Musa Sarraçoğlu ve Başkan Yardımcısı Ergün Gözüküçük; “Şehit ve gazilerimize minnet, şükran borçluyuz. Şehitlerimiz her zaman bizim kalbimizdedir. Şehitlerimizi hiç unutmayacağız. Onlardan gurur duyuyoruz. Şehitlerimizin, gazilerimizin hakkını ödeyemeyiz” dedi.

bld-şehit anma2

Şehit Osman Dikbaş, şehit Sedat Yılmaz, şehit Bekir Durmaz, şehit Ömer Yılmaz, gazi Yusuf Dikbaş, gazi Ali Dikbaş, gazi Sıtkı Demir, gazi Murat Kuru’nun Azganlık Mahallesindeki evine ziyarette bulunan Belediye Başkan Vekili Musa Sarraçoğlu ve Belediye Başkan Yardımcısı Ergün Gözüküçük, şehit yakınlarına ve gazilere çiçek verdi.

Başkan Seyfi Dingil’in şehir dışında olması nedeniyle katılamadığı ziyarette, ailelere başkanın selamını ileten Başkan Vekili Musa Sarraçoğlu ve Başkan Yardımcısı Ergün Gözüküçük, gazilerle ve şehit aileleriyle bir süre sohbet etti, acılarını paylaştı.

Gerçekleşen ziyaretlerde, şehitlerin ruhuna dualar okunurken, şehit aileleri ve gaziler, bu anlamlı ziyaretten dolayı teşekkür ettiler.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here