Arsuzlular, Özgecan İçin Bugün Yürüyecek!

0
78

arsuz-özgecan1Üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ın vahşice öldürülmesi Arsuz Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan ‘Kadına Şiddete Hayır’ mitingiyle protesto edilecek. Bugün saat 16.00’da hem Özgecan Aslan’ı anmak, hem hunharca öldürülmesini protesto etmek, hem de kadın cinayetlerine dikkat çekmek amacıyla gerçekleşecek olan yürüyüş Arsuz Belediyesi önünden başlayacak ve Arsuz merkezindeki Atatürk Anıtı’nda sona erecek.

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, adalet talebiyle, Özgecan cinayetini işleyen canilerin en ağır cezayla cezalandırılması için tek yürek, tek ses olacak olan Arsuzlular’ın mitinge yüksek katılım göstereceğine inandığını belirterek; “Türkiye’de giderek artan kadın cinayetlerinde bardağı taşıran son damla yakılarak katledilen Özgecan Aslan oldu. Bugün belediyemizin önünde toplanarak Özgecan Aslan ve hayatını kaybeden tüm kadınlarımız için yürüyeceğiz. Başta Arsuz halkını, siyasi partileri, kitle örgütlerini ve vicdan sahibi tüm vatandaşlarımızı bu yürüyüşe davet ediyoruz. Hepimiz bir olduğumuz sürece varız” dedi.

Başkan Nazım Culha ayrıca, mitinge katılmak isteyen vatandaşlar için bugün saat: 15.00’te Karaağaç Hizmet Binası önünden, saat 15.30’da da Madenli Meydanı’ndan araç kaldırılacağını ifade ederek, konuyla ilgili herkesten duyarlılık beklediğini dile getirdi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here