Arsuz’da İçme Suyu Mücadelesi Sürüyor

0
76

arsuz içme suyu1Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), Hatay’ın bütün ilçelerinde vatandaş odaklı hizmetlerini sürdürmeye devam ettiğini belirtti.

Genel Müdürlük, Hatay genelinde yapılan içme suyu projelerinin geçmişten gelen sorunların çözümüne yönelik olduğunu ve vatandaşların rahata kavuşması için mücadele verildiğini açıkladı.

Arsuz ilçesine bağlı Karaağaç Mahallesi’nde yapılan şebeke çalışmalarında yeni hat döşendiğini belirten İdare, eskiyen boruların yenilendiğini ve 150 metrelik bir alanda boru döşendiğini bildirdi.

Su depolarının bakımlarını ve klorlama işlemlerinin de sürdüğünü ifade eden HATSU, Arsuz ilçesi Nardüzü Mahallesi’nde bulunan su deposundaki hidraforun eskiyip arızalanması nedeniyle vatandaşların sıkıntı çekmemesi adına hemen yenilendiğini belirtti.

Arsuz ilçesi Karahüseyinli Mahallesi’nde ise oluşan patlaklara neden olan su basıncı sorununu gidermek için içme suyu hattının uygun bir bölümüne basınç kırıcı takılarak basıncın düşürüldüğü öğrenildi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here