Sahil Camii’nin Temeli Cuma Günü Atılıyor

0
189

sahil cami tepki2İskenderun’un simgesi konumunda olacak sahil camii için geri sayım başladı. Nihal Atakaş adı ile inşaatı yükselecek olan caminin temeli, 13 Kasım Cuma günü 2015 günü saat 14.30’da atılacak. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’in üzerinde titizlikle durduğu Nihal Atakaş Camii, İskenderun’a ayrı bir güzellik katacak.

Yapımı heyecanla beklenen ve sahil kordonuna inşa edilecek olan butik caminin temel atma töreni için hazırlıklar son aşamaya geldi. Türkiye genelinden çok sayıda önemli ismin temel atma törenine katılacağı bekleniyor. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, caminin İskenderun’a ayrı bir hava ve güzellik katacağını ve Türkiye’de örneklerinin olduğunu söyledi.

İskenderun’da farklı inançlardan insanlarımızın hoşgörü ve kardeşlik içinde yaşadığını vurgulayan Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “İskenderun’da tüm vatandaşlarımız dostluk ve kardeşlik içinde yaşıyor. Herkesin dini inançlara saygısı vardır. Bu nedenle sahile yaptıracağımız Nihal Atakaş Camii kentimizin simgesi olacak. Projesini özenle hazırladığımız, üzerinde hassasiyetle durduğumuz camimizin ibadete açılacağı günü heyecanla bekliyoruz.  İskenderun’un güzelliğine güzellik katacağız. 13 Kasım Cuma günü atacağımız temel atma törenine tüm halkımızı davet ediyorum” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here