Arsuz Yolu’na Işıklandırma Talebi

0
66

arsuz belediyesi14Arsuz’un sorunlarını çözüme kavuşturmak için çalışmalarına devam eden Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, bu kez Arsuz Yolu’nun sorunlarını gündemine aldı. Duble yol çalışmaları halen devam eden, yoğun olarak kullanılan ve trafik kazalarına da neden olan Arsuz Yolu’nun yetersiz ışıklandırma nedeniyle vatandaşlara ve araç sürücülerine zor anlar yaşattığını ifade eden Culha, Hatay Valiliği İl Aydınlatma Komisyonu Başkanlığı’na, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na ve Tedaş İl İşletme Müdürlüğü’ne yolladığı üç ayrı yazıyla refüjlerin acilen aydınlatılmasını talep etti.

Belediye olarak yaptıkları ve yapacakları tüm hizmetleri Arsuz Halkı’nın rahatı ve huzuru için yapacaklarını ifade eden Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha; “Arsuz ilçemizin sınırları dâhilinde bulunan İskenderun-Arsuz yolunun yüzde 90’nı meskûn mahal içinden geçmektedir. Bu yolun Akçalı mahallemizin yol girişinden başlamak üzere Arsuz merkezine kadar olan bölümünde refüj aydınlatması yapılmıştır. Ancak, geri kalan meskun mahal  içinden geçen yolda da refüj aydınlatılmasının yapılması gerekmektedir. Bu yolun bazı bölümlerinde kaldırım çalışmaları tamamlanırken, bazı bölümlerinde ise çalışmalar halen devam etmektedir. Yolun tamamlanan kısımlarında ise vatandaşlarımız çoğu zaman gece yürüyüş yapmaktadır.

Ancak, gece yapılan yürüyüşlerde vatandaşlarımız karanlıktan dolayı zorlanmaktadır. Ayrıca yayalar ve dolmuşlardan inen vatandaşlarımız bu yolda karşıdan karşıya geçerken, özellikle kontrolsüz kavşaklarda kaza riskiyle karşı karşıya kalmakta, hatta bu kazalar can ve mal kaybına neden olmaktadır. Bu olumsuzlukların önlenmesi amacıyla, Arsuz Yolu refüjlerinin aydınlatılması zaruriyet arz etmektedir” şeklinde konuştu.

Arsuz Belediye Meclisi Bugün Toplanacak

Öte yandan, Arsuz Belediye Meclisi, gündeminde mevcut bulunan maddeleri görüşmek üzere 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 20. maddesi gereğince bugün günü saat 14.00’te Nardüzü Hizmet Binası’ndaki Toplantı Salonu’nda toplanacak. Arsuz Meclisi gündemindeki şu maddeleri görüşecek;

“İçkili yer bölge tespiti ile ilgili Zabıta Müdürlüğü’nün teklifinin görüşülmesi. Belediye sınırları ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün teklifinin görüşülmesi. Satış ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün teklifinin görüşülmesi.”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here