Arsuz HAYDER Kuruldu

0
89

arsuz hayder1Özdemir; “Can Dostlarımızı Elimizden Geldiğince Koruyacağız”

İskenderun Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği kurucusu ve 1,5 yıllık başkanı olan hayvan sever Fato Özdemir, Arsuz’daki sokak hayvanlarını da korumak ve sahiplenmek adına Arsuz HAYDER’i kurduklarını belirtti.

Arsuz’da bir dernek daha kurmak için İskenderun’daki dernek başkanlığından istifa ettiğini de belirten Fato Özdemir; “1,5 yıllık başkanlığını yaptığım İskenderun Sokak Hayvanlarını Koruma Derneğinden istifa ederek, Arsuz Sokak Hayvanlarını Koruma Derneğini kurduk. Arsuz çevresinde, köy, mahalle ve sitelerde inanılmaz derecede hayvan katliamı olduğunu tespit ettiğimizden bu bölgemizde yaşayan can dostlarımız için kısa adı Arsuz HAYDER olan derneğimiz  bir süredir faaliyettedir.

Can dostlarımıza daha iyi yaşam hakkı sağlamak için 5199 sayılı Hayvan Hakları Kanunları çerçevesinde elimizden gelen bütün çabaları göstermek üzere yola çıktık. İşimiz zor ama biz zoru severiz. Onun için ‘Ya Allah’ deyip yola çıktık. Bu durumda bütün hayvan sever ve hayvan hakları savunucusu dostlarım el ele verip birleşme zamanıdır! Toplu zehirlemeleri önlemek için, daha iyi yaşam sağlamak için, en önemlisi sevgi aşılamak için hepinizi derneğimize davet ediyor, desteklerinizi bekliyoruz” diye konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here