Arsuz Belediye Başkanı Culha; “Makamda Oturmak İçin Gelmedik”

0
131

arsuz bld meclisi4Arsuz Belediyesi Meclisi Temmuz ayı oturumunu Nardüzü Mahallesi hizmet binasında, Belediye Başkanı Nazım Culha başkanlığında gerçekleştirdi. Sahaya inilmesini ve meclis üyelerinin seçildikleri bölgelerde sorunların tespitini yaparak yönetime düzenli rapor vermelerini isteyen Başkan Nazım Culha;  “Makamda oturmak için buraya gelmedik” diyerek de büyük takdir topladı.

Nardüzü ve Karaağaç’tan sonra Konacık Mahallesi yollarında asfalt çalışmalarına hız verdiklerini belirten Başkan Culha, sinekle mücadele konusunda da sorunun çözümünü sağladıklarını söyledi. Meclis toplantısının gündem maddelerinin görüşülmesi sırasında her gündem maddesinin ardından birkaç cümle söyleyen Başkan Nazım Culha, en büyük müjdeyi oturumun ardından yaptığı konuşmada verirken, 3 aylık bir ilçe belediyesi olmalarına rağmen gerçekleştirilen hizmetlerin sayısının fazla olduğuna vurgu yaptı.

Seçim gezilerinde vurgu yaptığı altyapısı olmayan bir şehrin üst yapısının olmasına imkan bulunmayacağı sözlerini teyit eden girişimini anlatan Başkan Culha, Hatay Büyükşehir Belediyesi HATSU Genel Müdürlüğü tarafından altyapı çalışmalarına başlanacağı müjdesini verdi.

arsuz bld meclisi5

Hazır olan Nardüzü, Madenli, Üçgüllük ve Akçalı Mahalleleri altyapı projelerine ilave olarak Karaağaç Mahallesi’nin de altyapı projesinin yapılarak çalışmalara geniş bir bölgede başlanması için çalışmaların hız kazandığı müjdesini veren Nazım Culha; “Hatay Büyükşehir Belediyesi HATSU Genel Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmelerde, projeleri hazır olan Nardüzü, Madenli, Üçgüllük ve Akçalı mahallelerine ilave olarak Karaağaç ve diğer tüm mahallelerinin projelendirilerek altyapı çalışmalarına bir bütün olarak başlanması için yaptığımız görüşmelerimiz olumlu karşılık buldu.

Altyapısı olmayan bir şehrin üstyapısının olmasına imkan bulunmayacağı gibi, Arsuz ilçesinin en önemli sorunu altyapı. Altyapı sorununun çözümünün ardından Karaağaç ve Nardüzü Mahalleleri’nin arıtma tesisi ihtiyacı olacak ama İskenderun Belediyesi’nin 1 milyon 500 bin nüfusun ihtiyacını karşılayacak kapasitede olan Biyolojik Arıtma Tesisi, yapılacak yükseltme istasyonuyla aynı zamanda Karaağaç ve Nardüzü’nün de ihtiyacını karşılayacak kapasitede” dedi.

Esnafa Asgari Limit Kararı

Esnaftan alınan harç tarifelerinin belirlenmesi konusunda asgari limitin baz alınmasının önemine dikkat çekerken, Arsuz ilçesindeki mahallelerin 25 köy ve 8 beldeden oluşma olduğunu hatırlatan Nazım Culha, esnafın durumunun göz önünde bulundurularak tarifelerde asgari limit uygulamasının önemine vurgu yaptı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here