Altın Toparlandı

0
7

İskenderun Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Uğur Fırat, piyasalardaki dalgalanmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Altının geçtiğimiz hafta yaşadığı kaybın ardından bu hafta yükselişe geçtiğini aktaran Fırat; “Ons altında işlemler bu sabah 1899 seviyesi yakınlarından geçiyor. Geçtiğimiz hafta yaşanan kayıplarını geri toplamaya çalışan değerli metal 1900 direncine geri yükseldi. Dolar Endeksi ve tahvil faizleri ons altın üzerinde önemli olduğu için yakından izlenmeli. Tekrar 1900 direncine yükselen ons altın 1900 üzerine çıkmada başarısız kalıyor. Yukarıda 1905 ve 1916 seviyeleri sıralı direnç noktaları olarak izleniyor.

Yukarı yönlü hareket eden ons altında düşüşler alım fırsatı verebilir. Haftaya 1.890 dolar civarında başlayan ons altın, 1.882 dolara kadar geriledikten sonra yeniden 1.900 doların üzerini gördü. Bugün aşağı yönlü bir ivmeyle başlayan ons altın, 1.897 dolar civarında işlem görüyor. Yorumlamış olduğum altın piyasa değerlendirmesi tahminler üzerinedir. Altının açılışı 526 TL çeyrek altın 870 TL den işlem görüyor” şeklinde değerlendirmelerde bulundu. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here