Gazeteci Turan Yenievli, Son Yolculuğuna Uğurlandı

0
29

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti (İGC)’nde yönetim kurulu üyesi ve idareci olarak bir süre görev yapan eski gazetecilerden, meslektaşımız, dostumuz Turan Yenievli, hayatını kaybetti. Yenievli’nin evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği belirtildi.

Bir süredir sağlık sorunları yaşayan gazeteci Yenievli, uzun yıllar İskenderun yerel basınına hizmet etti, Bir müddet İskenderun Gazeteciler Cemiyetinde yönetim kurulu üyesi ve idareci olarak görev yapan Turan Yenievli’nin evinde kalp krizi geçirerek yere düştüğü ve düştüğü yerde vefat ettiği öğrenildi.

Gazeteci Turan Yenievli (75), önceki gün ikindi namazı sonrası Asri Mezarlık namazgahında kılınan namaz sonrası, dualar ve göz yaşları arasında toprağa verildi. Gazeteci Yenievli’nin cenazesine İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Nadir Ünal, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Rızkullah Terbiyeli, MHP İskenderun İlçe Başkanı Turan Bozkurt, bazı gazeteciler ve merhumun bazı yakın arkadaşları katıldılar.

Merhum Turan Yenievli’ye Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, basın camiası ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz. (Haber: Doğan SÜSLÜ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here