“AKP İlçe Başkanı MHP’yi Suçlayarak Kendince Suçunu Örtbas Etmek İstemiştir”

0
75

mhp-ibrahim gül8MHP İlçe Başkanı Gül’den Zehir Zemberek Açıklama

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İskenderun İlçe Başkanı İbrahim Gül, Ak Parti İskenderun İlçe Başkanı Uğur Feriz’in İskenderun’da yayın yapan günlük bir gazetedeki “MHP-CHP kol kola” sözlerine sert tepki gösterdi.

Ak Parti İskenderun İlçe Başkanı Uğur Feriz’in açıklamasını talihsiz bir açıklama olarak değerlendiren İlçe Başkanı Gül; “MHP İskenderun İlçe Başkanı olarak hem ben hem Belediye meclis üyelerimiz, Belediye yönetimini sıklıkla uyarmış, İskenderun Halkının aleyhine olabilecek her meclis kararını eleştirmiştir. Henüz birkaç gün önce gazetelerde verdiğim beyanda İskenderun Belediyesi beceriksiz bir yönetimin elinde sözlerime rağmen, Ak Parti İskenderun İlçe Başkanı Uğur Feriz’in partimiz hakkındaki bu talihsiz beyanlarını anlamak mümkün değildir. Uğur Feriz iddiasını ispatla mükelleftir. Eğer iddialarını ispat etmez ise, hem yalancı hem de müfteri durumuna düşmüştür” dedi.

Yemekli Toplantıları Kim Yaptı?

Açıklamalarında, Ak Parti İskenderun İlçe Başkanı Uğur Feriz’e seslenen İbrahim Gül; “2009 seçimlerinden sonra İskenderun Belediyesinde ve Hatay İl Genel Meclisi Encümen üyeliği ve Komisyon seçimlerinde İttifak yapmadılar mı? İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek ile olağan yemekli toplantıları yapan AKP Belediye meclis üyeleri değil mi? İskenderun Belediyesinin Faaliyet Raporuna olumlu oy kullanan kimler? Son yapılan Encümen üyeliği ve Komisyon üyeliği seçimlerinde kimlerle nerelerde kulisler yapılmıştır? Faaliyet Raporunun okunduğu ve oylandığı Belediye Meclis Toplantısında, Ak Parti Grup Başkan vekili meclis konuşmasında İskenderun Belediyesinin doğru işler yaptığını ve hizmetleri kendilerinin beğendiklerini beyan etmediler mi? Bu sorularımızın birçoğunun cevapları meclis tutanaklarında mevcuttur” diye konuştu.

Meclis Tutanaklarında İspatı Var!

Hiç kimsenin MHP’ye dil uzatamayacağının altını çizen MHP İlçe Başkanı İbrahim Gül; “MHP hiçbir siyasi parti ile ittifak halinde değildir. Ama ben iddia ediyorum, hem İskenderun Belediyesinde, hem Hatay İl Genel Meclisinde CHP ile AKP kol koladır. Bu iddiamızın ispatı her iki meclis tutanaklarında açıkça görülecektir. AKP ilçe Başkanı MHP’yi suçlayarak kendince suçunu örtbas etmek istemiştir” şeklinde konuştu.

Milliyetçi Hareket Partisinin, hiçbir siyasi parti ile kol kola olmadığını yalnız Türk Milleti ile var olduğunu sözlerine ekleyen Gül; “MHP, Türk Milleti için siyaset yapmaktadır. MHP Siyasi geleneğinde birilerine rant sağlamak için birilerini karalamak, birilerinin istediği gibi siyaset yapmak hiç olmamıştır. MHP Türk Milletinin geleceği için vardır. Türk Milleti için siyaset yapar. MHP kadrolarında hiç kimse oy almak adına vatandaşa yalan söylemez. MHP seçim yatırımını değil geleceğin yatırımını planlar ve siyasetini Türk İslam ülküsü ideoloji doğrultusunda yapar” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here