20 Madalyayla İkincilik Derecesi

0
53

spor-kick boks1Büyükşehir Belediyespor Kick Boks Takımı Cumhuriyet Kupası’ndan Başarıyla Döndü

Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, 2015 yılı Kick Boks Faaliyet Programında yer alan 28-29 Kasım 2015 tarihleri arasında Mersin’de düzenlenen iller arası “Kick Boks Cumhuriyet Kupası Şampiyonluk Turnuvası”ndan başarıyla döndü.

Cumhuriyet Kupası’na, Kırgızistan, Türkiye genelinden Konya, Gaziantep, Mersin, Hatay, Osmaniye, Adana, Eskişehir, Kayseri, Ankara, Van, Niğde, Antalya, Kahramanmaraş, Malatya ve Diyarbakır olmak üzere toplamda 16 ilden 384 sporcunun katılımı gösterdi. Yapılan eleme, çeyrek final, yarı final ve final müsabakaları sonucunda Hatay BŞB Spor Kulübü toplamda; 9 birincilik, 7 ikincilik, 4 üçüncülük derecesi elde ederek toplamda 20 madalya ile 16 il arasında ikincilik derecesi elde etmeyi başararak ilimize İkincilik Kupasını getirdi.

Bu başarının ardından konuşan Antrenör Murat Akman; “Bu şampiyonaya katılan  sporcularımızın gelişimlerinde, çalışmalarında ve bu müsabakalara katılımlarında desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a,  Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Serdar Güven’e ve bu hazırlıklarda emeği geçen tüm görevlilere teşekkürü borç bilirim” ifadelerini kullandı. Akman, bundan sonraki hedeflerinin 2016 yılında İl, Bölge, Türkiye, Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında ilimizi, bölgemizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek Avrupa ve Dünya şampiyonları yetiştirmek olduğunu da belirtti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here