Yeni Nikah Salonunda İlk Nikah Kıyıldı

0
340

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, bu kez yapımı tamamlanan modern ve konforlu nikâh salonunu ilk nikâhı kıyarak hizmete açtı. Altınkent sitesi civarında yapımı tamamlanan ve gelin odası, damat odası, nikah salonu, mutfak, evlendirme bürosu gibi mimari yapısının yanı sıra, salona ayrı bir ışıltı katan Atatürk’ün dans ederkenki portresi ile dikkat çeken salonda ilk nikahı Seda – Mehmet Ali Çiçek çiftine kıyan Başkan Culha, nikah salonunun tüm özel günlerin kutlanmasının yanı sıra çok amaçlı salon olarak da kullanılabileceğini ifade etti.

En özel anlarını nikah töreni ile ölümsüzleştirecek olan çiftler için tasarlanan nikah salonunda ilk nikahı kıymanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha; “Bu nikahın çok özel bir anlamı var. İçerisinde bulunduğumuz salon ilk defa bir nikaha tanıklık ediyor. Bu salon, inşallah hem nikahı kıyılacak ilk çiftimiz Seda ve Mehmet Ali’ye, hem de ilçemize hayırlı uğurlu olur. Kentimize yakışır bir salon oldu. Şu ana kadar nikahlarımızı belediye hizmet binamızın bodrum katında kıymak zorundaydık. Ama gördüğümüz eksikliği ve ihtiyacı hızlı bir şekilde giderdik ve şu anda kentimize yakışır modern bir nikah salonu oluşturduk” dedi.

Neşeli anların yaşandığı ilk nikah töreninde, ömür boyu birlikteliğe ‘evet’ diyen genç çifti eş ilan eden Başkan Culha, gelin damadın ardından salondaki ilk imzayı attı. Nikah defterini geline, kahve fincanlarını da damada takdim eden Başkan Culha; “Günün anısına hediye ettiğimiz kahve fincanları ile ilerleyen yıllarda hem kahve içer, hem bugünü, hem de bizleri hatırlarsınız” dedi.

Modern nikah salonunda ilk kez ‘evet’ demenin heyecanını yaşayan Seda-Mehmet Ali Çiçek çifti, nikah salonunu Arsuz’a kazandıran Belediye Başkanı Nazım Culha’ya teşekkür ederken, salonda kıyılan ilk nikahın kendilerine denk gelmesinin sevinçlerini ikiye katladığını dile getirdi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here