‘Yaya Önceliği’ İçin Farkındalık Yaratılacak!

0
27

Karayolları Trafik Kanunu’nun 74’üncü maddesinde 26 Ekim 2018 tarihinde yapılan değişiklik ile artık araç sürücüleri, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş; kavşak giriş ve çıkışlarında, yaya veya okul geçitlerine yaklaşırken YAVAŞLAMAK, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan YAYALARA, DURARAK ilk geçiş hakkını vermek zorunluluğu getirildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla 2019 yılı “Yaya Öncelikli Trafik” yılı ilan edildi ve ülke genelinde yıl boyu devam edecek farkındalık faaliyetleri yapılması kararlaştırıldı.

Yıl boyunca yapılacak kampanya faaliyetlerinin başlatılması ve etkin bir farkındalık sağlanması için, bugün 12.00-13.30 saatleri arasında tüm iller ile eş zamanlı olarak il merkezinde İl Valisi, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü; İlçede Kaymakamlar, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanın katılımıyla Devletimizin tüm unsurları ile farkındalık etkinliği icra edilecek.

Bu doğrultuda; İlçemizde Kaymakam İskender Yönden öncülüğünde, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı, kurum müdürleri ile yazılı, görsel ve işitsel basın mensuplarının da katılımıyla farkındalık etkinliği tertip edildi. Söz konusu etkinlik, 6 Şubat 2019 Çarşamba günü (bugün) saat: 12.00’da  Şehit Pamir Caddesi’ni Doktorlar Caddesine Bağlayan (Vakıfbank Önü) Yaya Geçidi ile Sahil Mevkii İş Bankası Önündeki Yaya Geçidi’nde gerçekleştirilecek. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here