“Centilmen Bir Seçim Kampanyası Yürüteceğiz”

0
83

CHP’li Aday Şahutoğlu İGC’yi Ziyaret Etti

Seçim startı veren CHP İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr. Yılmaz Şahutoğlu, beraberinde CHP İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu ve yönetimi, gençlik kolları ile birlikte, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

İGC Başkanvekili Rızkullah Terbiyeli ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Şahutoğlu, İskenderun’un marka kent olması için çalışacaklarını söyledi.

Ziyarette ilk olarak söz alan İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, CHP’de birbirinden değerli aday adayları olduğunu söyleyerek; “Süreç geç tamamlandı ve Yılmaz Bey de karar kılındı. Yılmaz Şahutoğlu, duruşuyla, vizyonuyla bizi çok iyi temsil edecek bir aday. İskenderun’un kazanacağına inanıyorum. Bizi sıcak şekilde karşılayan İGC yönetimine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

İskenderun’da huzurun, mutluluğun yayılması için gayret içinde olacağını belirten Şahutoğlu; “Centilmen bir seçim kampanyası yürüteceğiz” dedi ve Ak Parti Adayı Fatih Tosyalı’ya başarılar diledi.

İskenderun’un sadece Türkiye açısından değil Ortadoğu coğrafyası açısından da hayati öneme sahip bir kent olduğunu savunan Şahutoğlu; “Bu stratejik kentte barış ve kardeşlik ikliminde yaşıyoruz. Biz bu iklimi çok daha büyük hale getirmek istiyoruz. İskenderun’u yönetmek bir sevda işidir. Aynı zamanda akıl ve vizyon işi olmalıdır. Biz bu göreve talibiz derken bu kentin sorunlarını, kentlinin sosyal, ekonomik ve diğer dertlerini çok iyi bilerek yola çıktık. Kentin eksikleriyle ilgili ciddi projelerimiz var. İskenderun’da bir barış, kardeşlik ikliminde yaşıyorsak, siyaseti de bu iklime uygun yapmalıyız. Kesinlikle birbirimizle didişerek, birbirimizi karalayarak, birbirimizi rencide edecek şekilde konuşacak hiçbir söylemin ve tarzın içinde yer almayacağız. Biz bu seçim atmosferinin içinde kaybedenin değil kazananın İskenderun olması gerektiğine inanıyoruz. Her iki adayın da bu zihniyette olduğunu düşünüyorum. Bu çerçevede rakibime de başarılar diliyorum.

Vatandaşın karşısına samimi, kaliteli, dürüst, ahlaki, etik bir siyaset çizgisiyle çıkacağız. Kavgaya, didişmeye gelmiyoruz. Ortadoğu coğrafyasından gelen sıkıntıların, ekonomik problemlerin bizim şehrimize yüklediği sıkıntıları siyasetçi olarak rehabilite edecek bir çizgi izleyeceğiz. Biz projelerimizle çok daha huzurlu, çok daha mutlu bir İskenderun için çalışacağız” şeklinde konuştu.

İskenderunspor’u canlandırmak için çaba göstereceklerini de sözlerine ekleyen Şahutoğlu; “İskenderunspor’u canlandırma adına biz belediye olarak bu işe el atacağız. İskenderunspor’u hak ettiği yere taşımak için belediye olarak, iş dünyasıyla işbirliği içerisine girerek, profesyonel bir ekiple hareket ederek ciddi bir gayretin içinde olacağız. Sadece futbolda değil kentin sportif alandaki yapısını geliştireceğiz. Spor, kültürel faaliyetler özellikle gençlerin kötü alışkanlıkların kurtarılmasına yönelik en önemli sacayaklarından biridir. Kente de canlılık, heyecan kazandırmak adına İskenderunspor’u hak ettiği yere taşıyacağız” dedi. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here