Vali Lekesiz’den İSDEMİR’e Ziyaret

0
67

isdemir-vali ziyaretHatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, İSDEMİR Genel Müdürü Recep Özhan’ı makamında ziyaret ederek Demir Çelik sektörü hakkında geniş kapsamlı bilgiler aldı. Gerçekleştirilen ziyarete İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başar, İskenderun İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Kamil Türkdönmez ve kısa adı AFAD olan İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mustafa Halil Yücelen de katıldı.

Özhan; “Çevreye Uyumlu ve Çevre Dostu Teknolojiler Seçiyoruz”

İSDEMİR Genel Müdürü Recep Özhan, gerçekleştirilen ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek, Vali Lekesiz ve beraberindeki heyete demir çelik sektörü ve İSDEMİR hakkında geniş kapsamlı bir sunum gerçekleştirdi. İSDEMİR Genel Müdürü Özhan konuşmasında, İSDEMİR’in ülkemizin kuruluş tarihi itibari ile 3’cü, üretim kapasitesi yönünden ise en büyük entegre demir çelik fabrikası olduğunu belirterek; “Bizler bu bilinç çerçevesinde üretimimizi gerçekleştirirken çevreye uyumlu olmayı ve çevre dostu teknolojiler seçmeyi ilke edinen bir entegre demir çelik fabrikasıyız” dedi.

Sunumun ardından konuşan Vali Lekesiz ise; “İSDEMİR bölgemizin, çelik üretim kapasitesinde ve fiili çelik üretiminde birinci sıraya gelmesinde büyük pay sahibidir” şeklinde konuştu. Sunumun ardından İSDEMİR Genel Müdürü Recep Özhan, Vali Lekesiz’e günün anısına bir plaket takdim etti.

İSDEMİR’de ADYS Göz Doldurdu…

Ziyaret sonrasında gerçekleştirilen sunumun ardından, Hatay Valisi Lekesiz ve beraberindeki heyet İSDEMİR fabrika sahasını gezerek, üretim hatları ve konuşlandırılan yeni tesisler hakkında bilgiler aldı. İSDEMİR’in 2011 yılında devreye aldığı ve kısa adı ADYS olan, Acil Durum Yönetim Sistemi ise göz doldurdu.

Olası bir doğal afete karşı çalışanlarını yetiştiren ve bu konuda oldukça ciddi atılımlarda bulunan İSDEMİR Acil Durum Yönetim Sistemi, sadece şirket içerisinde değil, bölgede oluşabilecek bir doğal afete karşıda hazır olduğunun sinyallerini verdi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here