Uyuşturucu İle Mücadele ve Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

0
70

Hatay Valiliği koordinasyonuyla ilimiz genelini kapsayacak şekilde “Uyuşturucu İle Mücadele ve Bilgilendirme Toplantısı” İskenderun’da gerçekleştirildi.

İskenderun ve Antakya olmak üzere 2 bölgeye ayrılmak suretiyle düzenlenen toplantının ilk oturumu İskenderun Ramada Otel’de Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu başkanlığında yapıldı. Toplantıya, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Payas Kaymakamı Dr. Polat Kara, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın, Erzin Kaymakamı Ahmet Demirci, Hassa Kaymakamı Yusuf Turan, İlçe Emniyet Müdürleri, İlçe Jandarma Komutanları, İlçe Sağlık Müdürleri, Mahalle Muhtarları, Kurum Müdürleri ve Yeşilay Cemiyeti Hatay Şube Başkanı Hidayet Şişkin katıldı.

Toplantıda kolluk birimi görevlilerince, İçişleri Bakanlığı tarafından uyuşturucu ile mücadeleye yönelik yapılan çalışmalar, hedefler ve analizleri içeren bilgilendirme sunumu ve ardından Yeşilay Cemiyeti Hatay Şubesi tarafından da uyuşturucu konulu faaliyet ve hedeflerini içeren bilgilendirme sunumu yapıldı.

Toplantı; uyuşturucuya ilişkin hususların çok yönlü bir şekilde ele alınarak değerlendirilmesinin yanı sıra İçişleri Bakanlığımızca uyuşturucu ile mücadele konusunda yürütülen etkin çalışmalar ile ilgili istişare yapılmasıyla devam etti.

Uyuşturucu ile mücadele konusunda mahalle muhtarlarının desteğinin önem arz ettiğine dikkat çekilen toplantıda, mülki idare amirlerinin koordinasyonu, ilgili/yetkili güvenlik güçleri, mahalle muhtarları ve mahalle sakinlerinin işbirliği sağlanarak uyuşturucu konusunda ciddi çalışmaların yapılacağı vurgulandı.

Uyuşturucu İle Mücadele ve Bilgilendirme Toplantısı’nın ikinci oturumu ise; Antakya, Altınözü, Defne, Kırıkhan, Kumlu, Reyhanlı, Samandağ ve Yayladağı olmak üzere 8 ilçenin kaymakamları, kolluk birim amirleri, mahalle muhtarları ve Yeşilay Cemiyeti Hatay Şube Başkanının katılımlarıyla aynı gün saat: 14.00’da Antakya Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. (Haber: Doğan SÜSLÜ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here