“Tetiği Bizde Olmayan Füzeyle Topraklarımızı Nasıl Koruyacağız?”

0
47

CHP İlçe Başkanı Uyar, Kentimize Gelen Patriotlarla İlgili Açıklamalarda Bulundu…

Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun İlçe Başkanı Süleyman Uyar, kentimize gelen patriot füzeleriyle ilgili bir açıklamada bulundu. Ülkenin emperyalistlerin istilasına uğradığını savunan Uyar, hava saldırılarını engellemek için getirildiği söylenen füzelerin komutasının ise NATO’da olduğunun bildirilmesi üzerine; “Tetiği bizde olmayan füzeyle topraklarımızı nasıl koruyacağız?” diye sordu.

Türkiye’ye terörle mücadelede insansız hava uçaklarını vermemek için kırk dereden su getiren ABD’nin,  Suriye- İran için memleketimizi Patriotlarla donatmasının sebebini soran Uyar; “Çoğulculuk önemli bir yapı ve olgudur. Esas olan memleketin bugün emperyalistlerin istilasına uğramasıdır. Bugün ABD ne deniyorsa o yapılıyor. Çok güçlü isek  15 adet Patriot füze sistemini neden istiyoruz? İsteme nedenimiz Cumhurbaşkanı Gül’ün iddia ettiği gibi ‘Kimyasal silah tehdidine karşı’ mı yoksa NATO İzmir Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Frederick’in söylediği gibi ‘Türkiye’ye yapılması muhtemel hava saldırılarını engellemek ve Türkiye Cumhuriyeti halkını korumak için mi? Biz bir devleti birkaç saat içerisinde bitirebilecek güçteyiz fakat bize bir kimyasal saldırı veya bir hava saldırısı olursa korunamayacağız diyoruz. Türkiye’ye bir hava saldırısı ihtimali niçin var? Bunu bilmek istiyoruz. Bizim bilmediğimiz yeni düşmanlar mı edindik? Olay nedir? Bunların açıklanmaya ihtiyacı vardır.

Patriot füzeleriyle ilgili hükümetin ‘tetik bizde olacak’ demesine rağmen NATO Genel Sekreteri Rasmussen’in komutanın NATO’da olacağını belirtti. Şimdi buradan soruyorum, tetiği bizde olmayan füzeyle topraklarımızı nasıl koruyacağız? Ayrıca Rasmussen füzeler konusunda maliyete Türkiye’nin de katlanacağını ifade etmiştir. Bu ne demek, İsrail’i korumak için önce Radar Üssü yapacağız. Sonra patriot alacağız. Parasını da biz ödeyeceğiz. Tek hegomonik gücün gönüllü kölesi olursanız, yapacağınız budur. Vatandaş diyor ki, Patriotlar gelmesin, öğrenciler diyor, gelmesin. Uzmanların önemli bir kısmı diyor ki, gelmesin. Patriotlar kimin için geliyor? Burası NATO toprağı mı? Burası Türkiye Cumhuriyeti toprağı” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here