Rektör Depçi; “Dünyaya Açılmak Gerekiyor”

0
55

İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tolga Depçi, üniversite bünyesinde ‘Kaynak Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi’nin hayata geçirilmesiyle dünyaya açılacaklarının müjdesini verdi. Rektör Depçi, merkezin hayata geçmesinin ardından Afrika’ya eğitim vermek amacıyla gideceklerini söyledi.

‘Kaynak Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi’ ve Afrika’da eğitim verme projesi hakkında bilgiler veren Rektör Depçi; “Sualtı kaynağı konusunda buradan bir öğrencimizin çekimi yapılmış sualtında hocalarımız tarafından ve o da bir siteye yüklenmiş. Dünyada su altı kaynağı konusunda popüler olan bir kaç site var, onları takip ediyorum. Birinde üniversitemizin amblemini gördüm. Bir öğrencimiz kaynak yapıyor, kaskında İSTE amblemi var, duvarda İSTE amblemi var. Hocalarımıza, öğrencilerimize teşekkür ettim.

Dünya çapında çok iyi reklam oldu. Dünyaya açılmak gerekiyor. Kaynak Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezimiz hayata geçmek üzere. Hayata geçerse özellikle Afrika’da görüştüğümüz birkaç yer var. Orada eğitim vermek amacıyla büyük bir ihtimalle gideceğiz merkezimiz aktif hale geldikten sonra” şeklinde konuştu. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here