Kaymakam Yönden, Gültepe Mahallesinde Okulların Durumu Hakkında Bilgiler Aldı

0
52

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden başkanlığında, ‘Halk İle Buluşma ve Eğitim İstişare Toplantısı’ gerçekleştirildi. İçişleri Bakanlığı ve Hatay Valiliğinin talimatları doğrultusunda düzenli olarak uygulanmakta olan “Halk ile Buluşma ve Eğitim İstişare Toplantısı” bu kez Gültepe Mahallesi’nde 23 Nisan Ortaokulu ev sahiplinde gerçekleştirildi.

Toplantıya; İskenderun Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet Keskin, Hatay Büyükşehir Belediyesi 2’nci Bölge Zabıta Müdürü Mehmet Kaplan, İlçe Jandarma Komutanı J. Kd. Yüzbaşı Ferit Gül, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, İlçe Müftüsü Osman Şekerci, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu ve Şb. Müdürü Ahmet Yanmaz, Sağlık Müdürü Dr. Volkan Yeter, Gençlik ve Spor İlçe Müdür Vekili Ferit Ali Gündel, İskenderun Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İbrahim Yıldırım ile civardaki okulların idarecileri, okul aile birliği üyeleri ve mahalle muhtarları katıldı.

Kaymakam İskender Yönden, toplantının öncesinde okulun binasını gezerek, genel haline yönelik yaptığı incelemenin ardından okulların idarecileri, okul aile birliği üyeleri ve muhtarlar ile bir araya gelerek, detaylı bir istişare yaptı.

İlk olarak toplantıya ev sahipliği yapan 23 Nisan Ortaokulu Müdürü Ramazan Turhan tarafından genel durum bilgilendirmesi yapıldı. Akabinde civarda bulunan anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki devlet okullarının idarecileri tarafından da bilgi aktarımı yapılarak, okulların fiziki yapısı, güvenliği, temizlik ve hijyen koşulları başta olmak üzere, ısınma ve soğutma sistemi, araç ve gereçlerinin yeterliliği, öğrenci servisi işleyişi, sosyal ve kültürel etkinlikler, öğretmen, öğrenci ve veliler arası iletişim v. b. konularda detaylı bir mütalaa yapıldı. (Haber: Meral SADREDİN)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here