HBB’nin İftar Sofrası Pazar Günü İskenderun’da Kuruldu

0
192

Hatay Büyükşehir Belediyesi, 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayında birlik, beraberlik duyguları ile maneviyatın güçlenmesi ve bir arada yaşama kültürünün pekişmesi amacıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da sosyal ve kültürel hizmetler sunmaya devam ediyor.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın il genelinde hemşerileriyle ekmeğini paylaştığı ‘Kardeşlik Sofrası’, 28 Mayıs Pazar günü İskenderun İlçesi Anıt Alanı’nda kuruldu.

Gerçekleşen iftar etkinliğine Başkan Savaş, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay milletvekili Mevlüt Dudu, HBB Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Gökhan Yıldırım, HBB Muhtarlar Dairesi Başkanı Durmuş Yıldırım, Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi(HATSU) Genel Müdürü Mehmet Çaparali ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

İskenderunluların büyük ilgi göstererek Başkan Savaş’ı teveccühle karşıladığı iftarda, Şeyh Menna Hoca’nın Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından dualar okudu.  Menü olarak, mercimek çorbası, etli patlıcan yemeği, pirinç pilavı, hurma ve irmik tatlısı ikram edilen iftarda, dualar ilimizin ve ülkemizin birlik ve beraberliği için edildi.

İftarın ardından hemşerileriyle sohbet eden Başkan Savaş, mübarek Ramazan ayında tutulan oruçların ve edilen duaların kabul olması ve tüm dünyada birlik, barış ve merhametin hüküm sürmesi temennisinde bulundu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here