CHP’li Serkan Topal, ‘Angus’ Sorununa Değindi

0
26

“İskenderun Halkının Sağlığı Her Türlü Ticaretin Üstündedir”

İskenderun Limanında gerçekleşen hayvan ithalatıyla ilgili açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay Milletvekili Serkan Topal, konuyu meclis gündemine de taşıdı.

Hayvanların nakliyesi sırasında tüm kent geneline yayılan ağır koku ve sineklerden oldukça rahatsız olan ve bu rahatsızlığını her platformda dile getiren İskenderun halkının bu sorununa derhal bir çözüm üretilmesi gerektiğini savunan Milletvekili Topal; “Et ihtiyacını karşılamak üzere, ithal edilen hayvanların getirildiği Limanlardan biriside İskenderun Limanıdır. Bu hayvanlar ciddi anlamda sağlık riski taşımakta çevre kirliliğine neden olmaktadır.  İskenderun halkı bu konudan oldukça rahatsızdır.

Bizlerde bölge Milletvekili olarak konuyu birçok defa dile getirdik, ilgili bakanlıklarımızı göreve davet ettik. Ancak hala sorun çözülmedi. Özellikle yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde çevreye yayılan koku ve hastalık riski vatandaşlarımızı ciddi anlamda tedirgin etmektedir.

Buradan bir kez daha Sayın Sağlık Bakanını, Sayın Çevre Bakanını göreve davet ediyorum. İskenderun Limanının oluşturduğu, halk sağlığını tehdit eden bu soruna bir an önce bir çözüm bulun. İskenderun Halkının sağlığı her türlü ticaretin üstündedir” şeklinde açıklamalarda bulundu. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here