Seçimi Kazanan Yeni Muhtarlar Kaymakamlık Konutunda Ağırlandı

0
57

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, yerel yönetim sürecinde hizmet paydaşı olarak gördüğü ve demokrasinin temel taşları olan mahalle muhtarlarımızı kaymakamlık konutunda ağırladı.

Kaymakamlık konutunda akşam yemeği olarak tertip edilen özel gecede; 2019 Mahalli İdareler Seçiminde halkımızın takdir ve teveccühleri ile seçimi kazanan yeni muhtarlarımızın bir grubunu ağırlayan Kaymakam Yönden ve eşi Dr. Ayşenur Yönden, yerel yönetimin en önemli dinamikleri olan muhtarlarımıza verdiği değeri bir kez daha gözler önüne serdi.

Muhtarlarımız ile gönül sofrasında buluşan Yönden Ailesi, kişiye özel hazırlanmış kalemleri muhtarlarımıza hediye olarak takdim etti.

Duygu ve düşüncelerini belirtmek üzere kısa bir konuşma yapan Kaymakam Yönden; “Muhtarlık müessesesi; kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliği olduğu aşikârdır. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir.

Yönetim anlayışımızda, vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlıklarımız olduğu bilinci çok önemli bir yer tutmaktadır. Milletimizin tercihine, teveccühüne ve itimadına mazhar olmak rütbelerin en büyüğü olduğu bilinciyle, halkımızın tercihi ve seçimiyle işbaşına gelmiş muhtar kardeşlerimiz, son derece önemli bir unvan taşımakta olup, aynı zamanda bir o kadar da ulvi bir görevi üstlenmektedirler.

Bu duygu ve düşüncelerimle, muhtarlarımıza hizmetlerinden ve gayretlerinden dolayı şükranlarımı sunuyor, İlçemizde görev yapan tüm mahalle muhtarlarımıza selam ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Dr. Ayşenur Yönden ise, muhtar eşleriyle samimi bir diyalog oluşturarak, mahallelerimizin ve mahalle sakinlerimizin sorun ve ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında yapılabilecek çalışmaları kadın gözüyle değerlendirdi.

Kaymakamlık konutunda icra edilen akşam yemeğine; ilk grup olarak, Düğünyurdu Mahallesi Muhtarı Seyfettin Çöloğlu, Gültepe Mahallesi Muhtarı İrfan Bozdağ ve eşi, İsmet İnönü Mahallesi Muhtarı Engin Aktuğ ve eşi, Kurtuluş Mahallesi Muhtarı Hasan Şanlı ve eşi, Numune Mahallesi Muhtarı Etham Ayseki ve eşi iştirak etti. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here