Türk Eğitim Sen’den Milli Eğitim Müdürüne Karne!

0
554

Tüm yurt genelinde eğitim öğretim vermekte olan ilk ve orta dereceli okullarda karne heyecanı yaşanırken, Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şube Bşk. Yavuz Selim Yanık da İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne hazırladıkları karneyi kamuoyuyla paylaştı.

Bugün itibariyle Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda öğrenim gören tüm öğrencilerin karne alacağını hatırlatan Yanık; “Eğitim-Öğretim faaliyetlerinin yürütüldüğü alanda faaliyet gösteren bir STK olan Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şube olarak biz de İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bir Karne hazırladık, İroni amaçlı hazırladığımız bu karneyi siz kıymetli Basın Mensupları aracılığıyla Müdüre veriyoruz. Müdürümüzün karne notları şu şekildedir:

Komisyonlarda Yandaşa görev verme becerisi 100
Aynı Müdürü Muhakkik Yapıp Okullarda Mobbing Uygulama 100
Eşi Dostu Siyasetçi yakınlarını yönetici yapma 100
Eğitim Çalışanları ve Halkla ilişkiler 0
Kurum İçi Huzur, Emeğe Saygı, İşbirliği 0
Öğretmenleri  Norm Fazlası Edip Mağdur Etme 100
Şube Müdürleri İle Eşgüdümlü Çalışma Becerisi 0
Mevzuata, Mesleğe ve Adabı Muaşeret Kurallarına Hakim Olma 0
Uygulamalarda Sarı sendikadan, Dernek Başkanından icazet alma becerisi 100
Okul Dönüşümleri, Derslikleri Verimli kullanma Becerisi 0
Eşe Dosta, Yandaşa Ödül Verme Teşebbüsü 100
Öğrenci ve veli ile ilgilenme, okulların sorunlarını çözme 0
Dernek Parası ile alınan Makam Arabasını Kabul Etme 100
Proje okullarına hukuk dışı yandaş yönetici teklifi, Usulsüz Görevlendirme 100
Ek Dersleri Zamanında Ödeme Becerisi 0

Biz de yüzlerce eğitim çalışanın temsilcisi olarak İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne böyle bir karneyi uygun gördük. İcazet aldığı Siyasetçi, Sendika ve Ağabeyleri dışındakiler hariç diğer paydaşlarla iletişimleri bozuk olan, bu eğitim yönetimi anlayışının başarısız olmalarının cezasını öğrencilerimiz, velilerimiz ve tüm eğitim çalışanları çekmektedir.

Bütün olumsuzluklara rağmen fedakârca görevlerini yerine getiren öğretmen arkadaşlarımıza ve eğitim çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Eğitim Çalışanları bu teşekkürü fazlasıyla hak ediyor. Çünkü onlar her türlü olumsuzluğa, ayrımcılığa, baskıya ve engele rağmen görevlerini azimle şevkle, inanç ve imanla yerine getirerek yönetimin eksiklerini de kapatmışlardır.

Bizler devletimizin ve milletimizin varlığı için, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı, gençlerimizi yarınlara hazırlayacağımızın sözünü Yüce Türk Milletine veriyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu. (Haber: İlyas Edip TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here