“Askerimizin Şehit Edilmesiyle İlgili İddialar Doğru mu?”

0
113

ibrahim özdiş1CHP’li Vekil Özdiş, Başbakan’a, Şehit Edilen Mustafa Uygun’u Sordu

CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, 15 Şubat günü Yayladağı ilçesinde Suriye sınırından Türkiye’ye yasa dışı yollarla geçiş yapan gruba müdahale sırasında çıkan çatışmada şehit edilen Piyade Er Mustafa Uygun hakkında TBMM’ne soru önergesi sundu.

Özdiş, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesinde, Yayladağı ilçesi Güveççi sınır karakolunda vahim bir olay yaşandığını hatırlattı.

Özdiş, hazırladığı önergede Başbakan’a şu soruları yöneltti: “Askerimizin şehit edilişi hakkında ortaya atılan iddiaların gerçeklik payı nedir? Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait bir karakolun sosyal medyadan böylesine hedef gösterilmesi ve akabinde böyle bir olayın yaşanması hakkında ne düşünüyorsunuz? Hedef gösteren kişiler hakkında bir soruşturma başlatacak mısınız? Türkiye ve Suriye sınırı arasında muhtelif bölgelerde duvar çekildiğini biliyoruz. Bu konuda kaçak geçişlerin olduğu bölgeleri takip ediyor musunuz? Duvarları özellikle o bölgelere kurarak bu gibi vahim olayların yaşanmamasını sağlayabilecek misiniz? Suriye sınırı ve kaçak geçiş gibi konularda ne zaman somut bir adım atacaksınız?”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here