“CHP Türkiye’yi Tek Adam Diktasına Asla Teslim Etmez”

0
98

selin sayek böke11CHP’li Selin Sayek Böke Gündemi Değerlendirdi…

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, Genel Merkez’de basın toplantısı yaparak gündemi değerlendirdi. Şehit haberlerinden duyduğu üzüntüyü dile getiren Böke; “Maalesef tek bir kişinin hayali peşinde koşan bir Türkiye’nin de bu acılara yol açtığını anımsatmak zorunda hissediyoruz” dedi.

Yeni Anayasa Komisyonu’nun dağılmasına ilişkin görüşlerini de ifade eden Böke; “AKP’nin komisyonu bir başkanlık dayatması için zemin olarak gördüğünü çok açık bir şekilde anlaşılmış olması, bu anlayışa asla izin vermeyeceğimizi bir kez daha açıkça ortaya koymamız üzerine Meclis Başkanı tarafından komisyonun çalışmalarına son verildi.

CHP Türkiye’yi Böldürtmez

CHP komisyona katılmadan önce iki noktayı baştan çok açık yüreklilikle ortay koymuştu. Bunlardan bir tanesi Türkiye’de bir sistem tartışması yoktur. Tekbir adamın otoriter rejim arzusu nedeniyle Türkiye’nin hükümet sistemini tartışmaya açtırmayız. İki, milli mücadele ruhunun bir yansıması olan ve Anayasa’nın ilk 4 maddesinde yer alan Türkiye’nin kurucu prensiplerini tartıştırmayız. Bunun anlamı şudur; CHP Türkiye’yi böldürtmez. Türkiye’yi, demokrasiyi ortadan kaldıracak bir tek adam diktasına asla teslim etmez. Bu bizim en başta bize oy veren 12 milyon insanımıza borcumuzdur. Türkiye’ye karşı bir sorumluluğumuzdur” şeklinde konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here