600 Öğrenci, Yaz Spor Okulundan Faydalanacak!

0
320

bld-spor okulu1İskenderun Belediyesinin “Bu Şehirde Spor Zamanı” Projesine Sporcu Ordusu Katılıyor

İskenderun Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Bu Şehirde Spor Zamanı” projesi kapsamında ücretsiz yaz spor kurslarının açılışı gerçekleştirildi.

İskenderun Belediyesi Sahil Spor Kompleksinde düzenlenen açılış törenine İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İlçe Emniyet Müdürü Zeki Balcı ve kurslara katılan çocuklar ile aileleri katıldı.  Başkan Dingil, çocuklara yapılan hizmetin anlamına vurgu yaparak; “Bu çocuklarımızı sokaklardan alıp spor tesislerinde eğiteceğiz. Daha sağlıklı ve sportmen bir nesil olmasını arzu ediyoruz” dedi.

bld-spor okulu2

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği açılışta öğrenci velileri ile bir araya gelen Belediye Başkanı Seyfi Dingil duygularını şu şekilde ifade etti;

“Çocuklarınızı rahatlıkla bize emanet edebilirsiniz. Konusunda deneyimli, diplomalı eğitmenlerimiz görev başında. İskenderun Belediyesi olarak her daim bu şehirde sporun gelişimine destek olduk, olmaya da devam edeceğiz. Burada gördüğünüz gibi yaklaşık 600 öğrencimiz yaz boyunca ücretsiz spor yapma imkânı bulacak. Bu sayı diğer belde mahallelerimiz ile birlikte 1200 civarında olacak. Elimizden gelen tüm gayreti bu çocuklarımız için göstereceğiz.”

bld-spor okulu3

Yapılan konuşmaların ardından öğrencilere İskenderun Belediyesi tarafından hazırlanan içerisinde sportif malzemelerin bulunduğu çantalar hediye edildi. Spor tesislerine gelen veliler, Belediye hizmetinden dolayı memnuniyetlerini ifade ederek, çalışmadan dolayı İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’e teşekkür ettiler.

İskenderun Belediyesi yaz spor kurslarında futbol, basketbol, voleybol, boks, atletizm ve tenis branşlarında 600 öğrenci ücretsiz katılım gösterecek. Yaz kursları ile ilgili olarak yoğun katılım ve istek üzerine Başkan Seyfi Dingil’in talimatı ile müracaatlar Haziran ayı sonuna kadar devam edecek.

DSCN7742

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here