Zeynep Dizdar İskenderunluları Coşturdu

0
569

konser-zeynep dizdar1Hatay Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Konserlerini Hatay halkıyla buluşturmaya devam ediyor.

İskenderun Sahili’nde sahne alan Zeynep Dizdar, adeta Hatay halkının kulaklarının pasını sildi. Cumhuriyet Konserine yoğun ilgi gösteren Hataylılar, Zeynep Dizdar’ın şarkılarına hep bir ağızdan eşlik etti. Dizdar’ın hareketli şarkılarına dayanamayan İskenderunlular, dans ederek eğlenceli dakikalar yaşadı. Konser sırasında kısa bir konuşma yapan Zeynep Dizdar; “Hatay’ı çok seviyorum. Bu şehirde birçok konser verdim vermeye de devam edeceğim. Benim bugün burada olmamın sebebi Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş’a çok teşekkür ediyorum. Hepimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun. Ne mutlu Türküm Diyene” diyerek Hatay halkının Cumhuriyet Bayramını kutladı.

konser-zeynep dizdar2

Konser sonunda Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mehmet Mursaloğlu yaptığı konuşmada; “Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın sizlere selamını ve sevgisini getirdim. Bizler Hataylı olarak bu ülkede özgürce yaşayabiliyorsak bu atamızın sayesindedir. Ben ulu önder Atatürk’ü bir kez daha rahmetle anarak önünde saygıyla eğiliyorum. Hepimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun” dedi.

Mursaloğlu konuşmasının ardından Zeynep Dizdar’a çiçek takdim etti. Hep bir ağızdan söylenen 10. Yıl Marşı ile etkinlik son buldu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here