Zaferin Rengi ‘Sarı-Lacivert’

0
20

İskenderun Fenerbahçeliler Derneği, Fenerbahçe’nin en önemli futbol başarılarından biri olan ve milli zafer etkisi yaratan General Harington Kupası’nın şanlı hikâyesinin anlatıldığı ‘Zaferin Rengi’ filmini taraftarlarla birlikte izledi.

İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek’in eşi ve oğlu ile birlikte katıldığı film gecesine İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Emin Ünalan ve eşi, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Mustafa Düzen ve yönetimi, dernek üyeleri ve büyük Fenerbahçe sevdalıları katılım gösterdi.

İskenderun Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Mustafa Düzen ve yönetiminin organize ettiği etkinliğe İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Emin Ünalan, Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin, basın mensupları ve dernek üyeleri ile aileleri katıldı.

Prime Mall Fenerium mağazası önünde açıklama yapan İskenderun Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Mustafa Düzen; “Cumhuriyetin son kalesi olan Fenerbahçe’nin Zaferin Rengi filminin İskenderun galasına geldik. Davetlilerimiz burada şeref verdiler. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak, Milli Mücadele yıllarında Kuvayi Milli Ruhuyla vatanımızı müdafaa ettik. Bununla gurur duyuyoruz. Bizde burada İskenderun’da bu ruhu yaşatmak için tüm taraftarlarımızla beraberiz. Allah hepinizden razı olsun. Ne mutlu Türküm diyene” dedi.

Zaferin Rengi filminin İskenderun galasına katılan ve kendisi de Fenerbahçe taraftarı olan İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek ise filmin sonunda yaptığı konuşmada; “İskenderun Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Mustafa Düzen ve kıymetli üyeleriyle beraber bu güzel filmi seyretme şansına sahip olduk. Kurtuluş Savaşı tarihimize özelikle İstanbul’da yürütülen Milli Mücadele faaliyetlerine de ışık tutan Fenerbahçe’nin şanlı tarihine ışık tutan çok güzel bir film olmuş. Bu filme katkı sağlayan, yapan emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Fenerbahçe tarihinin aynı zamanda Türk tarihinin, Cumhuriyet tarihinin de ayrılmaz bir parçası olduğunun kurgulandığı çok güzel bir yapım olmuş. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yönetmenliğini Abdullah Oğuz’un yaptığı film işgal yıllarında bir futbol maçının nasıl esir bir şehre ve yurda moral verdiğini, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün hangi zorluklar içerisinde cepheye silah ve mühimmat yardımında bulunduğunu konu ediniyor. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here