Zafer Bayramı Bugün Kutlanıyor!

0
90

zafer bayramı3Büyük Taarruz’u anmak için her yıl kutlanan “30 Ağustos Zafer Bayramı” bugün törenlerle kutlanıyor. Zafer Bayramı’nın 91’inci yıldönümü nedeniyle gerçekleştirilecek kutlamalar, saat 09.00’da Başlayacak. Kutlamalara ilginin yoğun olması bekleniyor…

26 Ağustos 1922 tarihinde başlayıp 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da Mustafa Kemal’in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’ni (Büyük Taarruz) anmak için her yıl kutlanan “30 Ağustos Zafer Bayramı” bugün törenlerle kutlanıyor. Zafer Bayramı’nın 91’inci yıldönümü nedeniyle gerçekleştirilecek kutlamalar, saat 09.00’da Atatürk anıtına Kaymakam, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı tarafından çelenklerin sunulmasıyla başlayacak ve İskenderun Kaymakamlığında yapılacak tebrikatla devam edecek. Tebrikatta, İlçe Kaymakamı, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı tebrikleri kabul edecek.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları daha sonra Atatürk Bulvarında devam edecek. Kaymakam, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanının törene katılanların ve halkın bayramını kutlaması ile başlayacak olan buradaki etkinlikler, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması, bir subay tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapılması, iki öğrenci tarafından şiir okunması ile devam edecek ve son olarak da Tören Geçişi ile son bulacak.

Kutlamalara Vali Yardımcısı Ünal Katılacak

İlçemiz Kaymakamlığına vekâlet eden Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın’ın, Belen İlçesinde yapılacak olan 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama törenlerine katılacağından, İlçemizde yapılacak olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 91.Yıldönümü Kutlama Tören ve Etkinliklerine Valilik Makamının 27.08.2013 tarihli onayı gereğince İskenderun Kaymakamlığını temsil etmek üzere Hatay Vali Yardımcısı Hakkı Ünal’ın katılacağı bildirildi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here