Yüzme Müsabakasına Öğrenci Taşıyan Araç Şarampole Yuvarlandı

0
62

trafik kazası21 Öğrenci Hayatını Kaybetti

İskenderun’dan Isparta’ya yüzme müsabakası için giden ilkokul öğrencilerini taşıyan araç buzlanma sebebiyle virajı alamayarak şarampole yuvarlandı. Meydana gelen kazada, 1 öğrenci takla atan aracın altında kalarak feci şekilde can verdi. 13 öğrenci ise yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, İskenderun’dan yüzme müsabakası için ilkokul öğrencilerini Isparta’ya götüren Sabit Arıcıoğulları kontrolündeki 31 KB 747 plakalı araç Cumartesi sabahı saat 05.00 sıralarında Konya-Isparta Karayolu, Fele Yolu Mevkii’nde buzlanma sebebiyle virajı alamayarak şarampole yuvarlandı. Meydana gelen kazada Arda İlhan (8) isimli öğrenci takla atan aracın altında kalarak feci şekilde can verdi. 13 öğrenci ise yaralandı.

Yaralanan 9 öğrencinin Şarki Karaağaç Devlet Hastanesi’nde ayakta tedavileri yapılırken, diğer 4 öğrencinin ise Yalva Devlet Hastanesi’ne sevk edildiği öğrenildi. Jandarma ekipleri ve savcı olay yerinde incelemelerde bulundu. Araç şoförü ise savcının emri ile gözaltına alındı.

Öte yandan öğrencilerin antrenör Deniz Kümkaya kazada yara almazken öğrencilerinin başından ise ayrılmadı. Kazada yaralanan öğrencilerin isimlerinin; Emir Peköz (9), Ceren Bulut (11), Neriman Yücel, Eda Peköz, Nisa Eylül Arbaç (9), Bora Genç (9), Azra Yörenç (9), Cansın Özkan (11), Çınar Sarıtaş (10), İlke Aktuğ (8) olduğu öğrenildi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here