Başkan Dingil; “Abi-Kardeş Belediyeciliğine Hız Vereceğiz “

0
92

seyfi dingil25İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile “abi-kardeş belediyecilik” hizmetlerinde karşılıklı işbirliğine hız vereceklerini söyledi. İskenderun’u, her yönden büyük bir gelişim ve kalkınma içerisinde gördüklerinden dolayı kardeş belediye ilan ettiklerini ifade eden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yöneticileri ise İskenderun Belediyesine her konuda destek olacaklarını belirtti.

Süreci hızlandırmak adına düğmeye bastıklarını belirten İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Nisan ayı içerisinde Gaziantep Büyükşehir Belediyesine bir dizi ziyarette bulunacaklarını, İskenderun adına taleplerini dile getireceklerini kaydetti.

Başkan Dingil, eski belediyecilik sistemin artık geçerli olmadığına vurgu yaparak; “Biz yeni bir sistemin yaratıcısı olacağız. Yeni bir anlayış, yeni bir girişimcilik ruhu oluşturacağız. Kendi kaynağımızı kendimiz yaratmalıyız. İskenderun Belediyesi yeni model belediyeciliğin öncüsü olacak. Bu kapsamda ‘abi-kardeş belediyecilikte’ işbirliği içerisinde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile karşılıklı diyalog içerisinde olacağız. Yakın zamanda göreceksiniz İskenderun bölgenin lider şehri olacak” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here