Yükseliş Koleji Eğitim Öğretim Yılına Başladı

0
613

yükseliş koleji3İskenderun’da ‘Eğitim’in Yükselen değeri’ sloganıyla yola çıkan Yükseliş Koleji 2014-2015 eğitim öğretim yılına start verdi.

2014-2015 eğitim öğretim yılına hazırlıklarını tamamlayan Yükseliş Koleji yeni eğitim yılına okul bahçesinde düzenlediği törenle start verdi. Öğrenci velilerinin yoğun ilgi gösterdikleri törende konuşan Yükseliş Koleji Genel Müdür Yardımcısı Aykut Davut Öktem hayattaki en büyük zenginliğin eğitim olduğuna işaret etti. İnsanı diğer varlıklardan ayıran en önemli unsurun akıl ve zeka olduğunu ve bu özelliklerin kendiliğinden gelişmeyeceğini, aklı zenginleştirenin bilgilerle donatanın okul olduğunu belirten Öktem, öğrencilerin okullarına sahip çıkmaları, derslerine dört elle sarılmaları gerektiğini söyledi.

yükseliş koleji4

Geleceğe güvenle bakan sağlıklı mutlu nesiller yetiştirmek amacında olduklarını belirten Öktem; “Sevgili öğrenciler hepimizin görevleri sizleri yararlı ve uygar birer insan olarak yetiştirmektir. Eğer aklınızın zengin olmasını istiyorsanız okulunuza dört elle sarılın ve sahip çıkın, okulun tüm olanaklarından yararlanın, öğretmenlerinizden faydalanın, düzenli çalışın. Başarılı olmanın yolu düzenli ve disiplinli çalışmaktan geçer. Değerli veliler 12 yıllık kademeli eğitim sistemiyle birlikte Özel Yükseliş Koleji olarak yeni eğitim sistemi için tüm gereksinimleri yerine getirmiş bulunmaktayız” şeklinde konuştu.

Sunumların İngilizce ve Türkçe olarak yapıldığı törende öğretmenler adına konuşan Ayla Atlas ise Yükseliş Koleji’ni İskenderun’a kazandırdıkları için kurucular Nuri Üysen ve Yılmaz Tunç’a teşekkür etti. Atlas, insan haklarına saygılı ırk ve cinsiyet ayrımı yapmayan, kendine güvenen ahlaklı nesiller yetiştirme amacında olduklarını belirterek yeni eğitim yılının hayırlı olması dileklerinde bulundu. Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından ilköğretim haftası ile ilgili konuşmalar yapıldı, şarkılar söylendi. Yükseliş Koleji Kurucu Ortağı Yılmaz Tunç’ta okula gelerek sınıfları ziyaret etti, öğrenci ve öğretmenlere başarılar diledi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here