Yılın Son Sergisi Yase’den!

0
61

yase sergi1Gazetemiz yazarlarından Yasemin Tümkaya, yılın son sergisini İskenderun Belediyesi Sanat Galerisinde açtı. On yılı aşkın süredir gazetemizde ‘Yase’nin Dağarcığından’ köşesinde her gün yazılarını okurlarıyla buluşturan Yasemin Tümkaya daha önce de pek çok kez açtığı Ebru Sergilerine bir yenisini daha ekledi.

Dün açılan “Geleneksel Ebru Sanatı Resim Sergisi”nde, Türk süsleme sanatlarından biri olan ve “Altınlanmak” anlamına gelen tezhip eserleri, ebru ve akrilik de olmak üzere 60’a yakın eser görücüye çıkarıldı.

yase sergi2

Eserlerin sahibi Yasemin Tümkaya, Ebru sanatını bir ruh sanatı olarak değerlendirdiğini ve bu sanata gösterilen ilgi ve alakanın artmasını sağlamak amacıyla “Geleneksel Ebru Sanatı Resim Sergisi”nde bu eserleri her yönüyle paylaşmak istediğini belirtti.

2003 yılında başladığı ebru sanatına her geçen gün ilgisinin daha da arttığını ve yapmış olduğu çalışmalarını geleneksel hale getirdiği resim sergileri ile İskenderunluların beğenisine sunduğunu dile getiren Tümkaya,  tüm İskenderunluları resim sergisine davet etti.

yase sergi3

Kaymakam Özyiğit de Sergiyi Ziyaret Etti

Resim sergisini gezen İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit, tüm eserleri tek tek inceleyerek, eserlerin yapılış şekli hakkında kısaca bilgi aldı.

Sergilenen tüm eserlerin birbirinden güzel olduğunu ve her birinin özel emek sarf edilerek yapıldığını belirten Kaymakam Özyiğit, sanat ile uğraşmanın insan ruhunun kaba yanlarını törpüleyip en duru hale getireceğini ifade ederek, emeği geçenlere teşekkür etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here