Yamaç Paraşütçüleri Yeniden Göklerde!

0
7

Yasakların kaldırılmasının ardından gökyüzünde tekrar özgürce uçan yamaç paraşütü pilotları, muhteşem görüntülere imza attı.

Hatay genelinde uygulana her türlü yamaç paraşütü, paramotor ve paratrekking faaliyetlerinin yasakları kaldırıldı. Flytürk Havacılık Yamaç Paraşütü Eğitmeni Yılmaz Verim Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde bulunan Ceylanlı köyündeki Yamaç Paraşütü Pistinde konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Verim, Hatay’da havacılık faaliyetlerinin bir süre yasaklandığını, bu yasakların Sayın Hatay Valimizin ve Güvenlik Güçlerimizin başarılı çalışmaları sayesinde kalktığını kaydetti ve teşekkürlerini iletti.

Verim, Hatay’da yamaç paraşütü faaliyetlerinin hız kesmeden devam ettiğini ve Hatay’ın birçok bölgesinde yamaç paraşütü (takeoff) kalkış pistlerinin olduğunu bu pistlerde uçmak için şehir dışından birçok pilotları misafir ettiklerini de açıkladı.

Bilindiği üzere, Hatay Valiliği, terörle mücadelenin etkin ve verimli yürütülmesi için Hatay genelinde 4 Nisan 2021 tarihine kadar her türlü yamaç paraşütü, paramotor ve paratrekking faaliyetlerinin yasaklandığını açıklamıştı. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here