Fırat; “Altın, Yüksek Seviyede Yatay Bir Seyir İzliyor”

0
9

İskenderun Kuyumcular ve Saatçiler Odası başkanı Uğur Fırat, haftalık piyasa değerlendirmesinde, Altının son 7 haftanın en yüksek seviyesinde yatay bir seyir izlediğini, Ons Altın’daki yukarı yönlü hareketin de kuvvetlendiğini kaydetti.

10 yıllık ABD tahvillerinde tekrardan 1,58 seviyelerinin görülmesinin, Ons Altın’daki hareketi kuvvetlendirdiğini kaydeden Başkan Fırat; “Altın, geçen haftaki yükselişle birlikte son 7 haftanın en yüksek seviyesinde yatay bir seyir izlerken, gram altın dolar/TL’nin yeni haftaya hafif yükseliş ile başlamasını takip ederek 460 TL’nin üzerinde seyrediyor. Ons Altın’daki yukarı yönlü hareket kuvvetleniyor.

Dolar’da görülen geri çekilme Ons Altın’a olumlu yansımaya devam ediyor. 10 yıllık ABD tahvillerinde tekrardan 1,58 seviyelerinin görülmesi Ons Altın’daki hareketin önemli bir kısmını oluşturuyor.

Teknik açıdan incelendiğinde yukarı yönlü hareketin devam etmesi durumunda 1785 ve 1795 Dolar direnç seviyelerinin takip edilmesi gerekiyor. Satış baskısının devam etmesi halinde ise 1770 ve 1760 destek seviyeleri yakından izlenecek. Yorumlamış olduğum altın piyasa değerlendirmesi tahminler üzerinedir. Altının açılışı 463 TL çeyrek altın 765 TL den işlem görüyor” şeklinde açıklamalarda bulundu. (Haber: İlyas Edip TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here